VAT w Wielkiej Brytanii

Prowadzenie własnej działalności w Polsce wiąże się z licznymi podatkami. Z tego powodu niektórzy przedsiębiorcy zastanawiają się jaki VAT obowiązuje w UK. Istnieje bowiem możliwość założenia działalności w Wielkiej Brytanii i dzięki temu zarobić więcej. Wiadomo, że w naszym kraju podatki są znacznie wyższe. Czasami warto więc zastanowić się nad przeniesieniem firmy do innego kraju. W ten sposób możemy rozwinąć swój biznes, a nie zarabiać jedynie na podatki.

VAT w UK

VAT w Wielkiej Brytanii oczywiście też należy płacić. Każdy przedsiębiorca jest do tego zobowiązany. Jednak progi podatkowe są tam znacznie wyższe, więc istnieje większa szansa na rozwój firmy. Jeżeli prowadzimy niewielki interes i nasze dochody nie są bardzo wysokie, to mamy szansę uniknąć płacenia tego podatku. Jeśli chcemy więcej dowiedzieć się na ten temat, to warto odwiedzić taką witrynę internetową jak https://taxology.co/. Na takich stronach możemy sprawdzić jak to wygląda w Wielkiej Brytanii i czy warto zastanowić się nad założeniem działalności.

Tak naprawdę wielu Polaków już od dawna posiada firmy zarejestrowane w Wielkiej Brytanii. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które daje wiele możliwości. Nie musimy nawet tam mieszkać oraz posiadać biura. Dzisiaj przecież istnieją adresy wirtualne, za które płaci się symbolicznie. W każdej chwili można wynająć wirtualne biuro w Wielkiej Brytanii i pod tym adresem prowadzić własną działalność. Można też skorzystać z adresu kogoś znajomego. W końcu wielu Polaków mieszka na stałe w Wielkiej Brytanii i zapewne każdy zna przynajmniej jedną taką osobę.

Przedsiębiorca musi myśleć o tym, żeby rozwijać swoją działalność. Głównym celem powinien być jak największy zysk. Jeżeli w Polsce prowadzenie niewielkiej działalności jest tak bardzo utrudnione, to rzeczywiście warto zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Można sprawdzić jaki jest podatek VAT w innych krajach oraz czy jest możliwe prowadzenie tam działalności. Być może dzięki temu nasza sytuacja finansowa stanie się znacznie lepsza.

Warto też się zastanowić dlaczego w różnych krajach są różne podatki VAT na te same produkty. Wiele osób uważa, że jest to niesprawiedliwe i właściwie nie ma się czemu dziwić. Każdy by chciał, żeby kwoty podatku VAT były wszędzie takie same. Wtedy z całą pewnością byłoby sprawiedliwie i każdy przedsiębiorcy miałby takie same szanse na rynku. Dzisiaj niestety nie zawsze jest to możliwe, ale być może w przyszłości to się zmieni. Póki co nie ma raczej na to szansy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here