Wysłanie paczki do Chin

W lutym bieżącego roku z powodu pandemii Poczta Polska wstrzymała wysyłkę paczek do Chin. Decyzja ta wynikała przede wszystkim z zawieszenia połączeń lotniczych z Chinami. Transport lotniczy był bowiem głównym sposobem realizowania przesyłek kurierskich. Aktualnie zarówno przesyłka do Chin, jak i paczki z Chin, są realizowane przez Pocztę Polską i firmy kurierskie normalnie.

Spis Treści

Jak wysłać paczkę do Chin w czasie pandemii?

Zasadniczym pytaniem jest, czy ze względu na aktualną sytuację wiąże się to z jakimiś dodatkowymi kosztami albo koniecznością przestrzegania bardziej restrykcyjnych zasad wysyłki?

Po pierwszej fali paniki związanej z pandemią sprawy dotyczące wysyłki paczek do Chin wróciły jak najbardziej do normy. Początkowo firmy kurierskie szukały nowych dróg realizacji swoich usług, próbując zastąpić pocztę lotniczą. Odpowiedzią na to, jak wysłać paczkę do Chin w czasie blokady lotniczej, stał się transport morski i lądowy.

Niestety oba rozwiązania niosły ze sobą znaczne wydłużenie czasu dostawy. Na szczęście wraz z przywróceniem połączeń lotniczych, wszystko w branży kurierskiej wróciło do normy. I obecnie paczki do Chin są wysyłane pocztą lotniczą. Z tym że realizowane są najczęściej za pośrednictwem innych połączeń lotniczych i we współpracy z innymi operatorami oraz przedsiębiorstwami logistycznymi, z którymi firmy kurierskie nawiązały współpracę. Dlatego, jeśli chcemy wysłać przesyłkę do Chin, to wystarczy po prostu wybrać odpowiedniego kuriera.

Paczka do Chin – cena

Zasadniczym pytaniem jest to, ile kosztuje paczka do Chin w dobie pandemii. Okazuje się, że firmy kurierskie starają się nie podwyższać zbytnio kosztów wysyłki do Chin czy innych krajów, jednak konieczne stało się wprowadzenie dopłaty np. na dezynfekcję paczek. W przypadku wysyłki do Chin są to koszty rzędu około 4 zł.  Poza tym nadal to, ile kosztuje paczka do Chin, zależy przede wszystkim od jej gabarytów oraz czasu jej dostawy. Przesyłki ekspresowe, które idą do Chin 1-2 dni zawsze będą droższe od tych realizowanych w nieco dłuższym czasie np. 8-11 dni.

Dodatkowe zabezpieczenia przed pandemią

Firmy kurierskie niezależnie od miejsca docelowego przesyłki wprowadziły kilka zasad bezpieczeństwa, związanych z pandemią. Mają one na celu przede wszystkim ochronę zarówno kurierów, jak i nadawców oraz odbiorców paczek. Do podstawowych zaleceń należy przede wszystkim informowanie kuriera, o przebywanej kwarantannie, jeśli taka ma miejsce.

Niektóre firmy, takie jak InPost zdecydowały się także na rezygnację z konieczności potwierdzenia odbioru paczki za pomocą podpisu, wystarczy podać jedynie kod, który wcześniej został przesłany drogą SMS-ową. Można również umówić się z kurierem o pozostawienie paczki we wskazanym przez odbiorcę miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here