Zlecaj usługi z zakresu facility management

Sprawność działania przedsiębiorstwa zależy od wielu czynników, wśród których wymienić należy m.in. umiejętności organizacyjne, logistyczne i zarządcze kadry pracowniczej. Istotną rolę odgrywa także wdrożenie stosownych procedur, które ułatwiają wykonywanie podstawowych zadań firmy. Wraz z rozwojem działalności gospodarczej przybywa nie tylko pracowników, ale i obowiązków związanych z operacyjnym funkcjonowaniem przedsiębiorstwa.

Sposobem na usprawnienie procesów jest powierzenie wybranych zadań zewnętrznej firmie. Przedsiębiorstwa świadczące usługi dla biznesu odciążają kadrę zarządczą, przez co ograniczeniu ulega ryzyko wystąpienia niedociągnięć w zakresie prac, które nie należą do specjalizacji danej firmy. Szczególnie atrakcyjną propozycją jest możliwość skorzystania z pełnego zakresu usług typu facility management. Dowiedz się więcej o zarządzaniu obiektem przez zewnętrzną firmę.

Dlaczego warto inwestować w facility management?

Nawet pomimo najlepszych chęci, niełatwo osiągnąć perfekcję w kilku dyscyplinach. Nie bez przyczyny dziesięciobój to jedna z najtrudniejszych konkurencji lekkoatletycznych, w której sukces sportowy osiągają tylko najbardziej wytrwałe i wszechstronne osoby. Podobnie jest w biznesie, który przecież także skupiony jest wokół rywalizacji. Gdy firma zamierza rozwijać swoje produkty lub usługi, musi zintensyfikować pracę nad przedmiotem swojej specjalizacji. A to niezwykle trudne, jeśli od głównego celu strategicznego odciąga szereg przyziemnych czynności, bez których jednak przedsiębiorstwo nie mogłoby prawidłowo funkcjonować.

Profesjonalizacja usług dla biznesu przybrała w ostatnich latach na tyle korzystny obrót, że istnieją firmy, które chętnie przejmą odpowiedzialność za obowiązki usprawniające działanie przedsiębiorstwa. Szeroki zakres usług facility management świadczy na polskim rynku Sodexo, międzynarodowe przedsiębiorstwo z francuskim rodowodem. Korzystając z metafory sportowej, to niezwykle utytułowany mistrz dziesięcioboju biznesowego, bowiem portfolio usługowe tej firmy obejmuje kilkanaście specjalizacji.

Jakie usługi dla firmy należą do facility management?

Odpowiadając na powyżej zadane pytanie można przyjąć wąskie i szerokie podejście. Usługi dla firmy, które typowo skupiają się wokół zarządzania obiektem to m.in. sprzątanie na terenie nieruchomości, obsługa recepcyjna, ochrona budynku oraz dbałość o tereny zewnętrzne (np. usługi ogrodowe). Sodexo w tych obszarach oferuje pełen pakiet usług, które uwzględniają wszystkie procesy związane z organizacją i wykonaniem zadań.

W szerokiej definicji facility management mieści się także porządkowanie przychodzącej korespondencji oraz zarządzanie obiegiem dokumentów. W ramach tych usług dla firm Sodexo dba przede wszystkim o utrzymanie poufności i jest wierne zasadom zachowania tajemnicy biznesowej. Ponadto portfolio przedsiębiorstwa zawiera takie pozycje jak gospodarowanie odpadami, usługi pralnicze oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Dzięki doświadczeniu Sodexo można mieć pewność, że wszystkie zadania zostaną wykonane rzetelnie i na czas.

Sprawdź więcej na: https://pl.sodexo.com/uslugi/facility-management-obsluga-nieruchomosci.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here