5 kroków do śledzenia miesięcznych wydatków

Sprawdzanie historii konta i korzystanie z aplikacji może pomóc Ci w rozpoczęciu śledzenia wydatków. Regularne śledzenie swoich wydatków może dać Ci dokładny obraz tego, na co idą Twoje pieniądze i gdzie chciałbyś, aby trafiły. Oto jak zacząć śledzić swoje miesięczne wydatki.

Spis Treści

Sprawdź wyciągi z konta

Zidentyfikuj swoje nawyki finansowe, robiąc inwentaryzację wszystkich swoich kont, w tym konta czekowego i wszystkich kart kredytowych, które posiadasz. Przeglądanie kont pomoże ci określić, na co wydajesz pieniądze.

Skategoryzuj swoje wydatki

Zacznij grupować swoje wydatki. Niektóre karty kredytowe automatycznie oznaczają twoje zakupy w kategoriach takich jak dom towarowy czy samochód. Może się okazać, że te impulsywne zakupy w sklepie Target dużo Cię kosztują. A może zdasz sobie sprawę, że płacisz za powtarzające się usługi abonamentowe, bez których mógłbyś się obejść. Jeśli wciąż brakuje Ci pieniędzy – sprawdź https://habzafinanse.com.pl/kredyt-na-start/, znajdziesz tam dużo informacji dotyczących finansowania.

Twoje wydatki będą się składać zarówno z wydatków stałych, jak i zmiennych. Wydatki stałe są mniej prawdopodobne, że zmienią się z miesiąca na miesiąc. Należą do nich hipoteka lub czynsz, media, ubezpieczenie i płatności za długi. Będziesz mieć więcej miejsca na dostosowanie wydatków zmiennych, takich jak jedzenie, ubrania i podróże.

Korzystaj z aplikacji do budżetowania lub śledzenia wydatków

Aplikacje do budżetowania, takie jak You Need a Budget i Mint są przeznaczone do zarządzania pieniędzmi w podróży, pozwalając Ci przydzielić określoną kwotę dochodu do wydania każdego miesiąca w zależności od tego, co bierzesz i co płacisz. Tego typu aplikacje będą działać, jeśli będziesz chciał rejestrować swoje zakupy, poświęcać czas i trzymać się swojego budżetu. (Podążanie za tymi wskazówkami dotyczącymi budżetowania pomoże Ci to zrobić). W zależności od tego, co można uzyskać z niego, płatna aplikacja może być warte kosztów.

Poznaj inne aplikacje do śledzenia wydatków

Nie jesteś fanem aplikacji? Arkusz kalkulacyjny to kolejne cenne narzędzie do śledzenia pieniędzy. Możesz znaleźć wiele darmowych szablonów budżetowych online, a NerdWallet oferuje również arkusz budżetu online. Przeczytaj https://habzafinanse.com.pl/kredyt-na-start/, a dowiesz się więcej o możliwościach finansowania.

Jeśli masz bardziej złożony portfel finansowy, możesz też kupić oprogramowanie. Quicken Premier pozwala na importowanie transakcji bankowych i monitorowanie inwestycji. Jest to o wiele bardziej inteligentny, efektywny, przejrzysty i zorganizowany sposób śledzenia wydatków i prawie wszystkich aspektów budżetowania i inwestowania finansowego, niż samodzielne próby robienia tego za pomocą tabeli w Excelu lub papierowej księgi.

Znajdź miejsce na zmiany

W miarę śledzenia, bądź gotowy do wprowadzania poprawek. Warto poświęcić swój czas na śledzenie miesięcznych wydatków, ponieważ można odkryć wiele rzeczy. Śledzenie wydatków może być bardzo cenne, ponieważ pozwala dowiedzieć się, co tak naprawdę cię kosztuje, a co nie jest tak złe, jak myślałeś. Obniżenie „dużych stałych wydatków” w Twoim życiu, takich jak koszty mieszkania, pojazdów i mediów, może mieć znaczący wpływ na Twój budżet. Jeśli potrzebujesz pomocy w dostosowaniu głównych powtarzających się wydatków miesięcznych, takich jak kredyt hipoteczny lub samochodowy, sprawdź wskazówki NerdWallet, jak zbudować budżet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here