Wszystko o zbiornikach na szambo

0
140

Wybór zbiornika na szambo powinien być przemyślany. Ważne jest, aby szambo było szczelne, a ścieki nie zanieczyszczały okolicy. Pojemność powinna zostać wybierana indywidualnie, tak aby szambo nie napełniało się zbyt szybko.

Szamba mogą być wykonane z tworzywa. Jest to przeważnie polietylen, który ma wysoką gęstość, albo z kompozytu żywic poliestrowych, które zbrojone są włóknem szklanym. Są one bardzo lekkie i nie wchodzą w reakcje z otoczeniem. Ich wada jest jednak to, że nie wytrzymują dużych obciążeń, dlatego decydując się na szambo z tworzywa należy wzmocnić grunt nad zbiornikiem poprzez położenie betonowej płyty nośnej. Podobnie postępuje się również w przypadku, kiedy szambo z tworzywa umieszczone jest w miejscu, gdzie parkują samochody.

Szamba mogą być wykonane z betonu i żelbetonu. Montuje się je przeważnie z gotowych prefabrykatów. Wykonuje się je także na miejscu budowy, chociaż obecnie jest to rzadkość. Ponieważ prefabrykaty potrzebne do budowy szamba są bardzo ciężkie, do ich przenoszenia niezbędne jest użycie dźwigu. Szamba betonowe są bardzo wytrzymałe i nie wymagają dodatkowych wzmocnień, natomiast w miejscu, gdzie łączą się elementy, które tworzą zbiornik, trzeba zastosować zaprawy wodoodporne, z cementu wiążącego. Nieszczelności w szambie powodować mogą zanieczyszczanie wód gruntowych, więc są niedopuszczalne.

Wybieramy szambo betonowe 10m3

Jednym z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o zbiorniki betonowe, jest szambo betonowe 10m3. Zbiornika tego użyć można jako szamba na gnojówkę, deszczówkę, paszę i gnojowicę. Jest to najlepsze rozwiązanie dla działek budowlanych, na których nie ma możliwości podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Szambo betonowe 10m3 przeznaczone jest zwłaszcza dla czteroosobowej rodziny. Sprzedawane jest ono przeważnie w zestawach, w skład których wchodzą: zbiornik betonowy jednokomorowy na szambo, wysoki oraz standardowa pokrywa zbiornika, czyli pas zieleni, która może mieć otwór na kominek rewizyjny. W zestawie tym znajduje się także kominek wentylacyjny fi 50, albo 60, który montowany jest na otworze pokrywy zbiornika. Pozwala on na dostanie się do szamba, aby je opróżnić. Betonowa pokrywa kominka wentylacyjnego oraz usługa zamontowania tego zbiornika również jest dołączona do zestawu przy zakupie.

Szambo betonowe 10m3 może być dopasowane do konkretnych wymagań klienta. Za dodatkową opłatą może być dołączona opcja najazdu nawet do pięciu ton, jak w przypadku aut osobowych i autobusu, oraz do 12,5 tony, jak w przypadku tira. Można także domówić instalację do wyciągania szamba. Jest to rura ssawna zamontowana wewnątrz zbiornika, a także dodatkowy otwór w ścianie szamba z zamontowaną rurą PCV. Pozwala ona na podłączenie rury do wozu, który odbiera szambo. Opcja dodatkowo płatną jest dostarczenie i montaż szybkozłączki w ogrodzeniu obiektu, który pozwala na wypompowywanie szamba, bez konieczności wjazdu na teren posesji. Żeliwna pokrywa kominka wentylacyjnego, czyli włazy żeliwne dodatkowo płatne, pozwalają zamknąć kominek szamba, a czujnik napełnienia szamba pokazuje kiedy należy je opróżnić.

Gdzie kupić dobrej jakości szambo 10m3?

Szambo 10m3 z tanie-szambo24.pl to urządzenie wykonane profesjonalnie, wykonane z dbałością o szczegóły. Tanie-szambo 24 to miejsce, gdzie znaleźć można duży wybór także innych szamb, zbiorników na deszczówkę, jednokomorowych, które wykonane są z betonu, a także kanały samochodowe, piwnice ogrodowe, studnie wodomierzowe, płyty drogowe, najazdowe, kominki , a także wszystkie inne elementy wykonane z betonu.

Tanie-Szambo24.pl zapewnia sto procent wodoszczelności swoich produktów, oraz to, że każdy z nich ma potrzebny atest PZH, a także pięć lat gwarancji. Wszystkie produkty wykonane są na nowoczesnych formach. Beton wibrowany jest na każdej ściance i podłodze, dzięki temu ściany są całkowicie gładkie. Firma Tanie-Szambo24.pl oferuje klientom nie tylko towar najlepszej jakości, ale także transport i fachowe doradztwo na miejscu. Każdy produkt, który powstaje w Tanie-Szambo24.pl można zamówić poprzez internet, bez konieczności wychodzenia z domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here