Agencje pracy

Agencja pracy jest instytucją zapewniającą profesjonalne usługi z zakresu pośrednictwa pracy. Zmienne potrzeby rynku lub aktualna sytuacja firmy sprawiają, że przedsiębiorcy chętnie decydują się na skorzystanie z profesjonalnego wsparcia. Przedstawiamy korzyści wynikające z takiej współpracy.

Spis Treści

Agencja pracy tymczasowej – co może zaproponować przedsiębiorcy?

Szukasz biura pośrednictwa pracy tymczasowej? Interesują Cię sprawdzone agencje pracy? Odpowiedzią na potrzeby Twojego biznesu może być agencja pracy. Dynamiczna sytuacja na rynku pracy sprawia, że pośrednictwo pracy musi być elastyczne, w pełni dostosowane do specyfiki danej firmy oraz branży, w jakiej działa – właśnie na to stawia agencja pracy KONO.

Jednym z najważniejszych zadań agencji jest zatrudnienie odpowiedniego pracownika i skierowanie go do wykonywania pracy u klienta, czyli pracodawcy-użytkownika. W tym miejscu ważna jest dbałość o sprawne przeprowadzenie rekrutacji i zapewnienie wsparcia administracyjnego zarówno klientowi, jak i pracownikowi. Przez cały okres trwania umowy, biuro pracy tymczasowej dba o wszystkie sprawy kadrowo-płacowe. KONO zapewnia również indywidualne podejście do każdego klienta oraz stały kontakt z dedykowanym przedstawicielem.

Prezes zarządu Łukasz Końpa, bazując na osobistych doświadczeniach związanych z budowaniem biznesu, niejednokrotnie podkreśla, jak ważna jest cierpliwość w realizacji celów oraz otaczanie się odpowiednimi ludźmi. Przedsiębiorca korzystający z pomocy zespołu profesjonalistów może liczyć na zrozumienie swoich potrzeb i propozycję optymalnego rozwiązania spraw kadrowych.

Agencja pracy tymczasowej – korzyści dla pracodawcy

Współpraca ze sprawdzoną agencją pracy otwiera przed właścicielem firmy nowe możliwości oraz prowadzi do znacznych oszczędności czasu i pieniędzy. Po pierwsze umożliwia szybkie pozyskanie pracownika posiadającego wymagane umiejętności i doświadczenie. Jest to niezmiernie ważne, gdy przedsiębiorcy zależy na czasie (np. z powodu dużej rotacji na określonych stanowiskach lub absencji personelu). Pracownicy tymczasowi sprawdzają się także w branżach cechujących się sezonowością, takich jak rolnictwo, czy gastronomia.

Kolejną kwestią jest brak problemów związanych z zatrudnianiem pracowników zza granicy. Agencja załatwia wszystkie sprawy związane z legalizacją pobytu i zatrudnienia, ubezpieczeniem, transportem oraz zakwaterowaniem. Dzięki temu firma nie zostaje obciążona zbędnymi formalnościami i wynikającym z nich ryzykiem.

Trzecia korzyść to odciążenie wewnętrznych działów HR. Wszystkie sprawy związanie m.in. z dokumentacją pracowniczą i naliczaniem wynagrodzeń pozostają po stronie agencji. Firma zyskuje nowych pracowników, przy czym nie musi zajmować się ich obsługą administracyjną.

Elastyczność zatrudnienia i mniejsze obowiązki firmy

Praca tymczasowa jest regulowana ustawą o zatrudnianiu pracowników tymczasowych z 2003 roku. Ta specyficzna forma zatrudniania opiera się na tzw. umowie trójstronnej, zawieranej między agencją pracy, pracownikiem i tzw. pracodawcą-użytkownikiem. Najprościej ujmując – pracownik formalnie jest zatrudniony przez agencję pracy tymczasowej, natomiast swoje obowiązki wykonuje w konkretnym przedsiębiorstwie.

Pracodawca współpracujący z agencją i przyjmujący pracowników tymczasowych zyskuje szereg możliwości takich jak:

  • elastyczne kształtowanie zatrudnienia w zależności od aktualnych potrzeb,
  • rezygnacja z niewydajnego pracownika bez ponoszenia przewidzianych prawem konsekwencji (ochrona socjalna leży po stronie agencji),
  • brak konieczności prowadzenia dokumentacji kadrowo-płacowej, wydawania świadectw pracy, rozliczeń z ZUS i US,
  • zatrudnienie pracownika tymczasowego na etat po sprawdzeniu jego wiedzy i umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here