Czy można dostać kredyt hipoteczny na umowę zlecenie?

0
759

Już od wielu lat jednym z popularniejszych rodzai kredytów jest kredyt hipoteczny. Coraz więcej Polaków ma mieszkanie lub dom sfinansowany środkami finansowymi z banku. Oczywiście nie ma w tym nic złego, a dla wielu osób kredyt hipoteczny jest jedyną szansą na to, aby stać się posiadaczem własnej nieruchomości. Wbrew pozorom nawet taki sposób na kupno mieszkania czy budowę domu nie jest łatwy w realizacji. Aby dostać kredyt hipoteczny, trzeba bowiem spełnić wiele wymagań, które stawiają przed nami banki. Z tego powodu pojawia się wiele pytań, chociażby – czy kredyt na umowę zlecenie jest możliwy?

Kredyt hipoteczny na umowę zlecenie a zdolność kredytowa

Obecnie w praktycznie każdym banku można znaleźć ofertę kredytu hipotecznego. Oferta jest na tyle zróżnicowana, że nikt nie powinien mieć problemu z tym, aby znaleźć kredyt hipoteczny idealny dla siebie. Banki starają się coraz bardziej dopasować do potrzeb swoich klientów, przez co stale modyfikują swoje oferty. Oczywiście klient także musi spełnić kilka podstawowych warunków, aby móc otrzymać dane zobowiązanie. Konieczne jest, chociażby posiadanie zdolności kredytowej, bez której otrzymanie kredytu hipotecznego jest niemożliwe.

W przypadku kredytów hipotecznych zdolność kredytowa, którą musi posiadać kredytobiorca, jest dość duża. Wiąże się to z tym, że kredyt hipoteczny jest długoletnim zobowiązaniem, a jego rata jest zazwyczaj dość wysoka. Bank nie może podejmować zbyt dużego ryzyka, udzielając swojemu klientowi pieniędzy, a pewnego rodzaju zabezpieczeniem jest właśnie dobra zdolność kredytowa, na którą składa się wiele czynników. Jednym z nich jest, chociażby rodzaj zatrudnienia. Kiedyś kredyt hipoteczny na umowę zlecenie był czymś nie do pomyślenia. Obecnie nie musi być to czymś trudnym do zrealizowania, a coraz więcej banków udziela kredytów hipotecznych osobom pracującym na umowę zlecenie.

Większe wymagania

Kredyt hipoteczny na umowę zlecenie jest możliwy jednak tylko na pewnych warunkach. Przed takimi osobami mogą zostać postawione większe wymagania niż przed tymi, które posiadają umowę o pracę. Przez to, że umowę zlecenie łatwiej jest zerwać niż np. umowę o pracę na czas nieokreślony, to banki podchodzą do niej z pewnym dystansem.

Zazwyczaj taka osoba musi udowodnić ciągłość swojego zatrudnienia. W przypadku kredytu hipotecznego 3-miesięczne zatrudnienie może nie wystarczyć. Najlepiej byłoby, gdybyś od dłuższego czasu pracował w jednym miejscu. Dodatkowo od takiej osoby mogą być wymagane dodatkowe zabezpieczenia.

Osoba, która pracuje na umowę zlecenie, musi być gotowa na to, że bank przed udzieleniem jej kredytu dokładnie sprawdzi jej sytuację finansową. Warto więc już odpowiednio wcześniej popracować nad zdolnością kredytową, a także stażem pracy i jego źródłem.

Kredyt hipoteczny na umowę zlecenie – jak zwiększyć swoje szanse?

Aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu https://habza.com.pl/ wystarczy zadbać o kilka rzeczy. Warto, chociażby uporządkować swoje zobowiązania, spłacić aktywne kredyty i zwiększyć tym samym sumę wolnych środków na koncie. Dodatkowo, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową, warto zastanowić się nad wzięciem kredytu hipotecznego z drugą osobą. Jeśli będzie ona miała umowę o pracę, to znacząco ułatwi Wam to ubieganie się o kredyt. Warto też zaoszczędzić spory wkład własny. Aktualnie większość banków wymaga, aby wynosił on przynajmniej 10-20% wartości nieruchomości. Warto jednak zebrać większą sumę, ponieważ zwiększy to Twoją zdolność kredytową, a także pozwoli obniżyć raty lub skrócić okres kredytowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here