porady prawne

Większość z nas choć raz była w sytuacji, kiedy musiała skorzystać z porady prawnika. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że prawo otacza nas praktycznie z każdej strony. Niemal codziennie zawieramy podstawowe umowy cywilne. Wystarczy, że wybierzemy się do najbliższego sklepu spożywczego i kupimy mleko do kawy. Oczywiście w takich sytuacjach nie potrzebna jest pomoc adwokata, ale sytuacja komplikuje się gdy na przykład podpisaliśmy niekorzystną umowę z operatorem telefonii komórkowej. W takim przypadku warto udać się do radcy prawnego bądź adwokata. Przykładowy zakres usług opisany jest tutaj: https://www.krp-ks.pl/zakres-uslug/.

Spis Treści

Kim jest radca prawny i adwokat?

Na początku warto zacząć od podobieństw. Obie te osoby ukończyły piecioletnie. jednolite studia magisterskie na kierunku prawo. Ponadto zarówno adwokat, jak i radca prawny odbyli aplikację i zdali egzamin zawodowy. Zasadniczo oba te zawody różni jedna cecha. Radca prawny może być zatrudniony na umowę o pracę. Zarówno adwokat jak i radca prawny będzie świadczył kompleksowe usługi dla swoich klientów. Bez problemu znajdziemy kancelarię, która zajmuje się konkretną dziedziną prawa.

W jakich sprawach warto zwrócić się o profesjonalną poradę?

W polskim prawie przymus adwokacko-radcowski występuje stosunkowo rzadko. Jedynie w kilku przypadkach musimy skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika, są one uregulowane w odpowiednich ustawach. A zatem czy warto skorzystać z profesjonalnej porady prawnej? Oczywiście, że tak. Sprawa z którą mamy problem może wydawać się błaha. Ale wcale nie musi tak być. Dzięki pomocy profesjonalnego pełnomocnika możemy poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Zawłaszcza, że język prawniczy bywa bardzo skomplikowany i często niezrozumiały dla laików. Prawnik w przystępny sposób wyjaśni nam wszelkie zawiłości natury prawnej.

Podsumowując warto zainwestować w porady prawne. Nawet jeśli na co dzień nie mamy żadnych konfliktów z wymiarem sprawiedliwości. Profesjonalny pełnomocnik pomoże nam również w sprawach życia codziennego, na przykład w trakcie rozwodu czy postępowania spadkowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here