Długoterminowy wynajem nieruchomości, a Weksle Inwestycyjne

W poszukiwaniu sposobu na zapewnienie sobie dobrego dochodu z zainwestowanych pieniędzy jedną z opcji, którą warto rozpatrzyć, jest zakup nieruchomości, z przeznaczeniem na długoterminowy wynajem mieszkania. Warto przyjrzeć się tej opcji oraz zobaczyć jak w porównaniu z nią prezentują się inne, mniej oczywiste warianty inwestowania powiązane z nieruchomościami, np. Weksle Inwestycyjne Nieruchomościowe.

Spis Treści

Długoterminowy wynajem nieruchomości wady i zalety

Jak każdy sposób na zarobienie pieniędzy, tak i wynajem długoterminowy ma zarówno wady, jak i zalety. Wiele wskazuje na to, że jest to wciąż bardzo opłacalna inwestycja, jednak trzeba przyznać, że obecnie nie da się uzyskać zwrotu zainwestowanej kwoty na zakup nieruchomości w krótkim czasie. Wysokie ceny mieszkań sprawiają, że jest to raczej inwestycja o długoterminowym planie zwrotu kapitału i zarobku z najmu.

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na temat opłacalności długoterminowego wynajmu nieruchomości, ponieważ wiele zależy tu od kilku czynników. Pierwszym jest oczywiście cena zakupu nieruchomości a drugim dogodna lokalizacja, która pozwoli na łatwe i szybkie wynajęcie mieszkania w dobrej cenie. Jeżeli tak się stanie można uznać, że długoterminowy wynajem nieruchomości ma zalety, ponieważ to inwestycja, która zapewni nam dość wysokie i regularne wpływy.

Długoterminowy wynajem nieruchomości ma także wady. Niewątpliwie wadą jest zamrożenie sporego kapitału na lata. Inwestycja jest bezpieczna, ale realny zarobek pojawi się dopiero po amortyzacji wkładu (zwykle jest to co najmniej kilkanaście lat).

Do tej pory mieszkania wciąż drożały, dlatego można zakładać, że za kilka lat zakupiona nieruchomość będzie więcej warta, niż kosztowała w momencie zakupu. Warto jednak pamiętać o tym, że przy długim czasie zwrotu, nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszelkich zmian w gospodarce, prawie czy preferencjach wynajmujących.

Zakup mieszkania pod wynajem długoterminowy wiąże się z konkretnym miastem, a co za tym idzie z jego kondycją i koniunkturą gospodarczą w regionie.

Trzeba pamiętać również o tym, że  obsługa nieruchomości na wynajem wymaga sporego zaangażowania od właściciela, związanego z poszukiwaniem i obsługą najemców, bieżącymi pracami związanymi z nieruchomością, a czasem także ze skutkami nietrafionego najmu.

Weksle inwestycyjne jako alternatywa

Weksle Inwestycyjne to ciekawa, bezpieczna i wygodna opcja inwestowania w stosunku do wynajmu długoterminowego.

Popularne wśród polskich inwestorów Weksle Inwestycyjne Nieruchomościowe, które emituje Fundusz Hipoteczny Yanok, to doskonały przykład takich papierów wartościowych.

Możliwość inwestowania w Weksle Inwestycyjne Nieruchomościowe to optymalny sposób na połączenie bezpieczeństwa i stabilności, jakie daje rynek nieruchomości z przyzwoitym zyskiem. Szacuje się, że w skali roku można otrzymać od 5 do 10 proc. zysku, co przewyższa znacząco wszelkie oferowane lokaty bankowe oraz potencjalne zyski z najmu nieruchomości. Dla porównania średni zysk z długoterminowego wynajmu mieszkań wg. prnews.pl to 5,1 proc.

Weksle Inwestycyjne Nieruchomościowe są zawsze zabezpieczone bardzo atrakcyjnymi nieruchomościami.

Pod względem wygody inwestycja w weksle, którą oferuje Fundusz Hipoteczny Yanok, jest równie prosta w obsłudze, jak produkty bankowe. Nie wymaga stałej kontroli, nie angażuje czasowo i nie jest tak bardzo uzależniona od czynników zewnętrznych, jak jednorazowa inwestycja w konkretne mieszkanie pod wynajem.

Poza tym jest to forma inwestycji, która niemal jest niemal zupełnie bezobsługowa ze strony kupującego. Aby zostać Inwestorem, nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Fundusz Hipoteczny Yanok daje możliwość inwestowania kwot już od 10 tys. złotych, co oczywiście jest bardzo konkurencyjne w porównaniu do sum, które należy wydać inwestując w zakup nieruchomości pod najem długoterminowy. Dzięki temu Weksle Inwestycyjne Nieruchomościowe Yanok są rozwiązaniem właściwie dla wszystkich, którzy posiadają nawet niezbyt wysokie kwoty do zainwestowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here