Freelancer SEO

Każda firma w obecnym czasie wie, że prowadzenie witryny w sieci nie jest wystarczające. Okazuje się bowiem, że to właśnie strona internetowa spełni rolę swoistej wizytówki przedsiębiorstwa, która jednak nie zaistnieje w sieci bez szeregu optymalizacji. Wobec tego, konieczne jest znalezienie „kogoś”, kto zajmie się podstawowymi działaniami SEO. Coraz więcej firm decyduje się więc na nawiązanie współpracy z osobami, które wykonują tzw. „wolny zawód”. Jednak kim dokładnie jest freelancer SEO i w jaki sposób można znaleźć najlepszego z nich?

Spis Treści

Freelancer SEO – kim on właściwie jest?

Z pojęciem „freelancer SEO” z pewnością każdy z nas już nie raz się spotkał. Wynika to głównie z faktu, że osób wykonujących wolne zawody w naszym kraju sukcesywnie przybywa. Tak więc można powiedzieć, że freelancer SEO to specjalista od pozycjonowania i optymalizowania strony www, który pracuje na przysłowiowy, własny rachunek.  Freelancer SEO prowadzi więc własną działalność gospodarczą, a samo nawiązanie z nim współpracy nie polega na jego zatrudnieniu, ale na rozliczeniu się z nim za wykonaną pracę na podstawie umowy o dzieło lub tradycyjnej faktury VAT. Freelancer SEO pracuje całkowicie w pojedynkę i nie jest powiązany z żadną agencją czy firmą, która zajmuje się aspektami SEO, czyli optymalizacjami związanymi w witrynami internetowymi. Niemniej jednak sam freelancer SEO może dobrowolnie współpracować z innymi osobami z branży jak np. z copywriterami czy webdesignerami. Co więcej, warto w tym momencie podkreślić, że freelancer SEO nie zawsze musi mieć kierunkowe wykształcenie z marketingu czy innej, powiązanej branży. Z pewnością dodaje mu to ogromnej wartości, jednak absolutnie nie jest to konieczne. Freelancer SEO bazuje bowiem na chęci własnego rozwoju oraz doświadczeniu, które zdobywa każdego dnia i dzięki któremu może się on samodoskonalić.

Dlaczego niektórym firmom o wiele lepiej współpracuje się z freelancerem niż agencją?

Pozycjonowanie witryny firmowej czy audyt SEO to działania, które są konieczne do zwiększenia widoczności w sieci. Zajmują się tym profesjonalne agencje SEO, ale także freelancerzy. To właśnie nawiązanie z nimi współpracy w wielu przypadkach będzie o wiele korzystniejszym rozwiązaniem. Dlaczego? Otóż współpraca z freelancerem SEO będzie opierała się na bardziej personalnym i indywidualnym podejściu. Taka współpraca więc pozwoli na dobranie odpowiednich rozwiązań z zakresu optymalizacji witryny, które będą szyte na przysłowiową miarę danego przedsiębiorstwa. Warto zauważyć, że freelancer SEO – w odróżnieniu od agencji SEO- pracuje sam na stworzenie swojej marki i pozyskanie jak największego grona zaufanych klientów. W efekcie angażuje się on o wiele bardziej w swoje obowiązki, a także stawia na kontakt z klientem oparty na zaufaniu i wzajemnych relacjach. Dzięki takiemu podejściu freelancer SEO rzetelnie przeprowadzi audyt SEO oraz zadba o dopasowanie jak najbardziej spersonalizowanych rozwiązań.

Jak znaleźć dobrego specjalistę od pozycjonowania stron www?

Znalezienie dobrego freelencera od pozycjonowania nie będzie łatwym zadaniem. Jest to bowiem branża, w której wykonywanie wolnego zawodu stało się już absolutnym standardem. Jak więc można znaleźć idealnego specjalistę SEO, który spełni oczekiwania i potrzeby firmy? Cóż, można powiedzieć, że sprawdzi się tu metoda poszukiwania prób i błędów. Warto jednak zrobić dokładny research nie tylko w samej sieci, ale także wśród znajomych czy współpracowników. Być może mają oni do polecenia specjalistę od pozycjonowania, który już został przez nich sprawdzony? Jeśli jednak nie, to warto odwołać się do wyszukiwarki Google. Obecnie praktycznie każdy freelancer SEO ma w sieci swoją wizytówkę lub stronę internetową, na której reklamuje on swoje usługi i zachęca do współpracy. Warto jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jakie doświadczenie ma dany freelancer SEO, a także w jakiej formie wykonuje on swoją pracę. Można również spytać o to, jakie projekty zostały już przez niego zrealizowane i jakie były ich efekty. W ten sposób z pewnością wybierzemy najlepszą osobę do pozycjonowania firmowej witryny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here