sklep odzieżowy

Stworzenie własnego sklepu odzieżowego to nie lada wyzwanie! Trzeba zorganizować asortyment, wymyślić nazwę, załatwić wszelkie formalności związane z założeniem działalności, znaleźć odpowiedni lokal i… dobrze go wyposażyć. Co powinno znaleźć się w profesjonalnym sklepie odzieżowym? Na co zwrócić uwagę przy wyborze poszczególnych elementów wyposażenia?

Jak wyposażyć profesjonalny sklep?

Własny sklep to marzenie niejednej osoby. Założenie takiej działalności wymaga odpowiedniego nakładu finansowego, mnóstwo zaangażowania, samozaparcia, odrobiny czasu i potężnej ilości pracy. Dobrze przygotowany sklep przyciągnie klientów i tym samym zapewni sobie wysoką pozycję w branży.

Na popularność marki na rynku wpływa kilka czynników. Poza jakością sprzedawanych towarów, poziomem świadczonych usług, cenami i reklamą duże znaczenie ma wygląd sklepu. Wnętrze lokalu sprzedażowego powinno być funkcjonalne, atrakcyjne wizualnie i przytulne. Wystrój musi być spójny i estetyczny. W dobrze zaaranżowanej przestrzeni klienci poczują się swobodnie i komfortowo.

W sklepie powinno być klimatycznie i przyjemnie. W kluczowych miejscach (na suficie, przy wystawach) muszą znaleźć się źródła jasnego światła. A co na podłogę? Warto postawić na taką powierzchnię, którą łatwo wyczyścić. Miękkie wykładziny raczej nie są dobrym rozwiązaniem. Najlepiej sprawdzą się płytki, panele lub klasyczny, drewniany parkiet. Wystrój można wzbogacić o ozdoby i akcesoria w wybranym stylu. Dzięki temu wnętrze będzie atrakcyjne wizualnie, a co za tym idzie – bardzo przytulne.

Najważniejsze w lokalu sprzedażowym są meble. Elementy wyposażenia należy dopasować do rodzaju prowadzonej działalności, wielkości sklepu, profilu potencjalnego klienta oraz sprzedawanych produktów. W sklepie odzieżowym przede wszystkim powinny znaleźć się pojemne regały i inne konstrukcje umożliwiające ekspozycję towarów. Nie może zabraknąć również solidnych stojaków z wieszakami ubraniowymi, manekinów, na których będzie można prezentować różne stylizacje, odpowiednio dużej lady oraz konstrukcji do przechowywania towarów w magazynie. Wyposażenie można uzupełnić o specjalne stendery, druciane kosze na drobne artykuły oraz zawieszki na ściany.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli?

Przede wszystkim na jakość. Warto postawić na elementy wykonane z najwyższą dbałością o detale z wysokogatunkowych materiałów. Wytrzymałe meble zachowają swój doskonały stan przez lata. 

Elementy wyposażenia do sklepu odzieżowego nie powinny zawierać żadnych ostrych detali, które mogłyby zahaczać o ubrania i je niszczyć.

Ważnym elementem wyposażenia sklepu odzieżowego są wieszaki. Najlepsze są modele z drewna – wyróżniają się wysoką wytrzymałością i estetycznym wyglądem. Minusem jest stosunkowo wysoka cena. Alternatywą są wieszaki wykonane z tworzyw sztucznych. Takie modele nie są tak wytrzymałe, jak ich drewniane odpowiedniki, jednak nie można odmówić im atrakcyjnego, spójnego wyglądu. Dużym plusem jest niska cena wieszaków.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, meble sklepowe powinny być dopasowane do rodzaju działalności. Doskonałym rozwiązaniem do sklepu odzieżowego jest system rurowo-kulowy, który umożliwia efektowną prezentację sprzedawanych produktów. Jest to podwójny lub piętrowy stojak na wieszaki, który może być wyposażony w dodatkowe półki ekspozycyjne. Szeroki wybór takich elementów wyposażenia oferuje sklep BEST-LINE. Jego propozycją są m.in. solidne, starannie wykonane gondole (w tym modele z półkami), regały ścienne (również z półkami), systemy rurowo-owalne. W asortymencie sklepu znaleźć można przydatne akcesoria do oferowanych systemów – w tym rury chromowane 25 mm, zaślepki, złącza, uchwyty do rur. Na stronie dostępne są również inne elementy wyposażenia idealne do sklepów odzieżowych – i nie tylko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here