Ubrania ochronne BHP

Istnieje wiele branż, które wymagają podwyższonej ochrony osobistej. Między innymi jest ona konieczna w laboratoriach, branży spożywczej czy przemyśle. Zobacz, po jakie środki osobiste możesz sięgnąć dla siebie albo swoich pracowników.

Kombinezony ochronne

Jednym z podstawowych środków ochronnych są kombinezony, które stosowane są do pełnego osłonięcia sylwetki i odzienia człowieka, włącznie z głową. Jego konstrukcja powinna pozwalać przy tym na swobodę ruchów i wykonywanie pracy bez żadnych ograniczeń. Co równie ważne, powinien być łatwy do zakładania nawet na cieplejsze ubrania, jeśli warunki pracy tego wymagają.

Kombinezon taki powinien być przede wszystkim odporny na działanie środków chemicznych i pyłów. Przykładem może być model TYVEK 600 PLUS, który został skonstruowany specjalnie z myślą o najtrudniejszych warunkach pracy. Nadaje się między innymi do laboratoriów i przemysłu, w którym może dojść do rozpylenia lub rozbryzgania chemikaliów. Może być wykorzystywany do pracy w strefie czystej C i D, dzięki czemu nadaje się również do przemysłu farmaceutycznego.

Jego podwyższone standardy ochrony sprawiają, że kombinezon ten można wykorzystać między innymi podczas usuwania azbestu lub pracy z substancjami radioaktywnymi, w miejscach, w których przygotowywane są opryski chemiczne lub w lakierniach proszkowych.

Specjalistyczne fartuchy ochronne

W klasycznych laboratoriach chemicznych wykorzystywane są standardowe fartuchy laboratoryjne z białego płótna. Jednak w wielu branżach wymagana jest bardziej specjalistyczna ochrona, w tym przede wszystkim dokładne osłonięcie ciała przed wszystkimi cieczami za pomocą materiału, który nie przesiąka.

Idealnie w tym celu sprawdzają się fartuchy ochronne z innowacyjnej tkaniny DuPont, która zabezpiecza przed różnorodnymi chemikaliami. Fartuch jest jednocześnie wygodny i nie krępuje ruchów, a jego konstrukcja sprawia, że nigdzie nie będzie się rozchylał i nie nastąpi przypadkowe zachlapanie żadnej części odzienia czy ciała.

Spodnie, bluzy i kamizelki

Ubrania ochronne to nie tylko fartuchy czy kombinezony. Wśród nich możemy znaleźć także ubrania robocze, które prezentują się podobnie jak zwyczajne ciuchy, między innymi spodnie, bluzy czy kamizelki. Wszystkie one zostały jednak przygotowane z myślą o ochronie przed warunkami, z którymi spotykamy się na co dzień w pracy. Może to być między innymi chłód czy wiatr, ale także drobne urazy mechaniczne jak otarcia.

Właśnie do takich prac doskonale sprawdzają się między innymi bluzy, kurtki, kamizelki i spodnie robocze. Ich dodatkowymi zaletami może być funkcjonalność, taka jak posiadanie wielu poręcznych, zapinanych kieszeni.

Wiele ubrań roboczych posiada także elementy odblaskowe, które zabezpieczają pracowników znajdujących się w potencjalnie niebezpiecznych miejscach, na przykład na drogach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here