Pracownik magazynu

Pracownik magazynu jest coraz częściej szukanym stanowiskiem pracy. Rozwój różnego rodzaju przedsiębiorstw sprawia, że procesy logistyczne i związane z tym przechowywanie wytworzonych dóbr i ich dystrybucja również się rozwija. Przez co do wykonywania prac magazynowych również potrzebni są ludzie, którzy będą wiedzieli, jak zorganizować i sprawnie odnaleźć w procesie wysyłki daną rzecz.

Spis Treści

Czym zajmuje się pracownik magazynu?

Pracownik magazynu to osoba zajmująca się wykonywaniem różnych działań związanych z codzienną pracą magazynu. Jej podstawowym zadaniem jest przyjmowanie i wydawanie towarów, sporządzanie szczegółowych raportów, rejestrowanie towarów, które przyjmowane są do magazynu i tych, które go opuszczają, a także rzetelna i skrupulatna weryfikacja zgodności przyjmowanych towarów z zamówieniami. Poza tym pracownik magazynu odpowiedzialny jest za dbałość o porządek na terenie magazynu, odpowiednie katalogowanie dokumentacji i zaznaczanie przyjęcia i wydawania towarów w systemie elektronicznym, jeśli magazyn i firma z takiego korzysta. Pracownik magazynowy podczas wykonywania swoich obowiązków często wykorzystuje różnego rodzaju sprzęt jak wózek widłowym, dzięki któremu może porządkować przestrzeń magazynu w łatwy sposób.

Jakie są wymagania do wykonywania pracy magazyniera?

Osoby, które starają się o pracę na stanowisku pracownika magazynu w większości przypadków powinny mieć średnie wykształcenie. Większość firm docenia, jeśli osoba aplikująca na to stanowisko posiada doświadczenie w pracach magazynowych lub inwentaryzacyjnych oraz jeśli posiada uprawnienia do poruszania się wózkiem widłowym. Kurs taki można zrobić również przy pomocy urzędu pracy, który często oferuje tego typu kursy doszkalające. Niektórzy pracodawcy oferują również możliwość zrobienia takiego kursu w zamian za pracę przez określony czas w ich firmie. Poza tym pracownik magazynu musi potrafić obsługiwać komputer co najmniej na poziomie podstawowym. Poza tym praca magazyniera polega również na przekazywaniu sobie różnego rodzaju informacji a czasami i na pracy zespołowej, dlatego od kandydata często wymaga się umiejętności personalnych, które to umożliwiają. Poza tym osoba ubiegająca się o tę pracę powinna również potrafić sama organizować swoją pracę i posiadać silne cechy odpowiedzialności za powierzone jej zadania. Osoba ta musi znać regulamin magazynu, przejść szkolenie BHP, a także w zależności od rodzaju magazynu posiadać dodatkowe kwalifikacje jak np. książeczka Sanepidu.

Praca magazyniera okiem pracodawcy

Praca magazyniera jest bardzo istotna biorąc pod uwagę perspektywę pracodawcy. Magazynier jest jako pierwsza osoba kontroluje zgodność towarów z zamówieniem dzięki czemu dba o interesy firmy i wprowadza wszystko do systemu, dzięki czemu pracownicy biurowi mają aktualne informacje. Podobnie jest również przy kompletowaniu zamówień, aby firma nie musiała ponosić przykrych konsekwencji w postaci kar za nieprawidłową wysyłkę zamówienia. Więcej informacji o aktualnych miejscach zatrudnienia w roli magazyniera dostępne na: https://www.adecco-jobs.com/amazon/pl-pl/locations/gliwice/nasza-oferta-wgliwicach/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here