Gdzie wybrać się na rower

Miłośnicy wycieczek jednośladami za jedno z najlepszych miejsc do rowerowego szaleństwa podają Szczyrk. Mają oni całkowitą rację, ponieważ trasy rowerowe w Szczyrku są malownicze i nadają się zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących rowerzystów.

Spis Treści

Atrakcje Szczyrku

Szczyrk to miasto położone w południowej Polsce, a dokładniej w województwie śląskim, w dolinie Żylicy w paśmie górskim Beskid Śląski. Szczyrk jest miastem o charakterze turystyczno-wypoczynkowym. Co roku atrakcje Szczyrku przyciągają do siebie setki turystów stęsknionych za wypoczynkiem na łonie natury. Liczne atrakcje Szczyrku sprawiają, że kurort górski jest interesujący dla podróżników zarówno latem, jak i zimą.

W zimnych miesiącach do miasta zjeżdżają miłośnicy białego szaleństwa. Wszystko to za sprawą wspaniałych wyciągów i tras narciarskich, snowboardowych oraz skoczni narciarskich wśród których część jest sztucznie naśnieżana i oświetlona. Oprócz tego, na terenie Szczyrku znajdują się liczne ośrodki sportowe zawierające infrastrukturę umożliwiającą uprawiane sportów zimowych – szkółki narciarskie, wypożyczalnie nart i desek, serwisy sprzętu, punkty gastronomiczne, itp.

Szczyrk chętnie jest też odwiedzany w ciepłych porach roku. Jest to bowiem idealne miejsce do uprawiania pieszej turystyki górskiej i rowerowych wycieczek. Na turystów czekają malownicze szlaki nadające się zarówno dla zaprawionych wędrowców, jak i dla rodzin z małymi dziećmi czy seniorów. Popularne szlaki turystyczne to m.in.: zmodernizowany deptak nad Żylicą, znany szczyt w Beskidzie Śląskim – Klimczok, Szyndzielnia, Malinowska Skała, Plac Świętego Jakuba, liczne kościoły i sanktuaria, Jaskinia w Trzech Kopcach w Brennej czy najpopularniejszy szczyt w Szczyrku, górujący ponad tą miejscowością – czyli szczyt Skrzyczne.

Trasy rowerowe w Szczyrku

Atrakcje Szczyrku obejmują liczne trasy rowerowe w Szczyrku. Wiele osób twierdzi, że to jedne z najpiękniejszych tras dla jednośladów w Polsce. Nic w tym dziwnego, bowiem malownicze górskie krajobrazy otaczające trasy zapierają dech w piersiach. Szlaki rowerowe oznaczone są kolorami w zależności od ich stopnia trudności. Najpopularniejsze trasy rowerowe w Szczyrku to:

  • Skrzyczne przez Halę Skrzyczeńską

Długość trasy: 10,4 km.

Przewyższenia: 514 m n.p.m. – 1257 m n.p.m.

  • Beskid przez Migdały

Długość trasy: 5,6 km.

Przewyższenia: 514 m n.p.m. – 858 m n.p.m.

  • Bieniatka przez Górkę

Długość trasy: 5,4 km.

Przewyższenia: 514 m n.p.m. – 831 m n.p.m.

  • Magura schronisko PTTK „Klimczok”

Długość trasy: 5,9 km.

Przewyższenia: 514 m n.p.m. – 1068 m n.p.m.

  • Wkoło Skalitego przez Siodło pod Skalitem

Długość trasy: 8,1 km.

Przewyższenia: 514 m n.p.m. – 746 m n.p.m.

  • Ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą

Długość trasy: 3,57 km.

Przewyższenia: 514 m n.p.m. – 703 m n.p.m.

Przy planowaniu górskich wycieczek rowerowych należy pamiętać, że jazda na rowerze w górach jest trudniejsza i bardziej wymagająca kondycyjnie niż jazda po płaskim terenie. Należy więc mierzyć siły na zamiary, a także zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i środki bezpieczeństwa.

Wypożyczalnia rowerów w Szczyrku

Zaprawieni miłośnicy rowerów z pewnością do Szczyrku przyjadą z własnym sprzętem rowerowym. Co jednak, jeśli nie mamy własnych rowerów, nie chcemy ich zabierać na wyjazd lub dopiero podczas pobytu w Szczyrku najdzie nas ochota na wycieczkę jednośladem? Rozwiązaniem tego problemu może być wypożyczalnia rowerów w Szczyrku.

Lokalni przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z potrzeb turystów przyjeżdżających do ich miasta, dlatego wypożyczalnia rowerów w Szczyrku znajduję się prawie przy każdym popularnym szlaku rowerowym. Już za niewielką opłatą można cieszyć się całodzienną wycieczką w górskie szlaki. Zazwyczaj w takich miejscach jest duży wybór co do rowerów, dlatego każdy może dopasować jednoślad do swoich potrzeb, niezależnie od wieku, płci czy wielkości. Oprócz tego niemal każda wypożyczalnia rowerów w Szczyrku oferuje także serwis sprzętu. Można w nim na przykład wymienić przedziurawioną oponę, nasmarować łańcuch czy wyregulować hamulce.

Spośród wszystkich dostępnych wypożyczalni i serwisów rowerowych, największym zainteresowaniem oraz najlepszymi opiniami cieszy się wypożyczalnia rowerów górskich i elektrycznych Trip2Bike. Można zapoznać się z jej ofertą:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here