Impreza integracyjna

Każda osoba prowadząca własny biznes wie, jak ważny jest dobry i zgrany zespół. Wielu pracodawców skupia się jednak na wizerunku firmy na zewnątrz, ignorując PR wewnętrzny. To spory błąd! Impreza integracyjna to bardzo prosty sposób na rozładowanie napięcia wśród pracowników i poprawienie ich komunikacji.

Wyjście pracownicze jest najłatwiejszym sposobem na poprawienie relacji między pracownikami, jednak warto podejść do tego zadania z otwartą głową. Kolejna kolacja w restauracji może być w oczach zespołu przymusem, a nie ciekawą atrakcją. Organizując imprezę integracyjną, warto zdecydować się na coś, czemu nikt się nie oprze.

Camping i gra plenerowa

A gdyby ze sterylnie czystego biurowca przenieść się w całkowitą dzicz? Impreza integracyjna w środku lasu jest odważnym pomysłem, który pozwoli zamienić eleganckie obuwie na trapery. Wspólny camping, rozstawianie namiotów i ognisko z całą pewnością przypadnie do gustu pracownikom. Impreza integracyjna na świeżym powietrzu wśród zieleni nie tylko nada luźnej atmosfery, ale i pozwoli odpocząć od ciągłych telefonów i światła ekranów komputera. Takie wspólne wyjście można urozmaicić o grę plenerową.

Aby dodać odrobinę sportowego ducha walki, grę plenerową można połączyć z popularnym geochaingiem. Dwie drużyny otrzymują mapę do skarbu, po drodze czeka ich kilka zadań do wykonania. Wygrywa zespół, który jako pierwszy znajdzie ukryty przedmiot. Ta prosta zabawa pozwoli oderwać myśli od pracy, zachęci do aktywności fizycznej i współpracy między członkami drużyn.

Impreza integracyjna na wodzie

Ciekawym pomysłem na wyjście pracownicze jest impreza integracyjna na wodzie. W zależności od ilości osób przyjęcie może odbyć się na motorówce, żaglówce, katamaranie lub statku. O komfort uczestników zadbają kelnerzy i barmani, którzy zapewnią smaczne jedzenie i jeszcze lepsze trunki. Rejs na statku jest świetną alternatywą dla typowego wyjścia do restauracji. W ofercie firmy JJ Boats w Gdańsku oferowane są luksusowe jachty i statki, które pomieszczą nawet 50 uczestników. Podobnie jak w przypadku campingu, integrację na wodzie można również urozmaicić o odrobinę sportowego ducha walki.

Jeszcze lepszym pomysłem jest zorganizowanie regat. JJ Boats realizuje zawody, które mogą odbyć się nawet na 9 jachtach. O bezpieczeństwo uczestników zadba doświadczony skipper, aby wszyscy pracownicy firmy mogli skupić się wyłącznie na dobrej zabawie. Z całą pewnością jachty kojarzą się z czymś ekskluzywnym, a zorganizowanie regat zapewni ciekawsze wspomnienia niż o jeden drink za dużo w restauracji.

Wszystkie ręce na pokład — charytatywna impreza integracyjna

Impreza integracyjna nie musi oznaczać wyłącznie zabawy do białego rana. Przyjemne można połączyć z pożytecznym, dlatego coraz więcej firm wybiera charytatywną pomoc w schroniskach. A z całą pewnością jest co robić. Wolontariusze mogą zbudować budę, umyć klatki, wyprowadzić zwierzęta na spacer, dostarczyć karmę, koce i zabawki. Pomoc w schronisku to kilka godzin pracy, ale merdające ogonki są jej warte.

Dobrze jest zadzwonić do schroniska i ustalić, co dokładnie jest potrzebne. Dzięki wsparciu kilku lub kilkunastu rąk pracowników firmy można odciążyć opiekunów schronisk i poprawić komfort życia czworonogów. Takie wyjście integracyjne daje poczucie zrobienia czegoś pożytecznego oraz wbrew pozorom zapewnia wiele aktywności fizycznej.

Wyjście integracyjne daje wiele możliwości poprawienia relacji między pracownikami. Pozwala zacieśnić więzi, uczy współpracy i odrywa od codziennych zmartwień. Dobrze jest zdecydować się na taki rodzaj spotkania, które zostanie długo zapamiętane. Możliwości z roku na rok jest coraz więcej. Escape roomy, bilard, paintball, rejsy z Gdańska, wspólne kursy gotowania, takich przykładów można wymieniać bez końca. Dobrze wybrać więc coś, co spełni oczekiwania pracowników i zachęci ich do uczestnictwa w imprezie integracyjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here