Jak kupić bitcoina

Kryptowaluty są coraz popularniejsze. Wiele osób chce wejść w ich posiadanie, jednak nie do końca wie, jak to zrobić. Do zakupu tych wirtualnych monet służą specjalne giełdy kryptowalut.

Najbardziej znaną kryptowalutą jest Bitcoin. To on zapoczątkował popularność wirtualnych monet na całym świecie. Kryptowaluty opierają się na kryptografii i specjalnych szyfrów zapisujących dane o transakcjach i użytkownikach. Kontrolę nad portfelem ma jedynie jego właściciel czyli osoba posiadająca klucz w postaci oprogramowania, które znajduje się na komputerze, smartfonie lub jest urządzeniem fizycznym które należy podpiąć do komputera w celu użycia.

Początki Bitcoina, czyli pierwszej kryptowaluty sięgają 2009 roku kiedy to Satoshi Nakamoto (nie wiemy czy jest to jedna osoba, ich grupa czy organizacja, do tej pory twórca się nie ujawnił) ogłosił powstanie wirtualnej monety wraz z jej założeniami. Moneta nie ulega inflacji ze względu na z góry ustaloną maksymalną ilość wynoszącą 21 000 000 sztuk. Monety są wydobywane przez górników, a z czasem trudność wydobycia rośnie (potrzeba więcej mocy obliczeniowej do wydobycia pojedynczej monety).

Osoby zainteresowane posiadaniem Bitcoina lub innej kryptowaluty nie muszą posiadać specjalnej koparki do kopania. Na pytanie jak kupić kryptowaluty odpowiedź brzmi „poprzez specjalne giełdy kryptowalut„. Są to miejsca gdzie można kupić kryptowaluty wszelkiej maści. Praktycznie każda giełda kryptowalut działa na zasadzie kantoru. Podany jest kurs monety w stosunku do dolara, euro, złotówek lub innych kryptowalut. Możemy np. bezpośrednio wymienić Etherneum na Bitcoina.

Zwolennicy kryptowalut, jako główny argument za ich posiadaniem podają, że w większości przypadków nie będą one tracić na wartości ponieważ ich liczba jest z góry ustalona, a coraz więcej osób będzie chciało je posiadać.

Najpopularniejszą polską giełdą kryptowalut jest bitbay. Umożliwia ona zakup wielu kryptowalut. Do najpopularniejszych należą Bitcoin, Etherneum, Lisk, Litecoin, Dash, Bitcoin Cash czy XRP.

Pod koniec lutego 2020 roku za jednego bitcoina należy zapłacić około 8600$ co daje około 34 000zł. Drugą kryptowalutą pod względem kapitalizacji jest Etherneum, jej całkowita wartość jest jednak około 6 razy mniejsza niż Bitcoina. Cena pojedynczej monety jest jednak dużo niższa. Za jedno Etherneum trzeba zapłacić około 220$ co daje ok. 1000zł. Kolejną kryptowalutą jest XRP jednak wartość całkowitej kapitalizacji rynku trzeciej najpopularniejszej kryptowaluty jest 15 razy mniejsza od bitcoina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here