Jak składać ręczniki hotelowe

Ręczniki hotelowe stanowią jedną z ważniejszych wizytówek każdego obiektu noclegowego. Są to detale, na które goście hotelowi zawsze zwracają uwagę w pierwszej kolejności. Doskonałej jakości ręcznik ułożony w atrakcyjny sposób to ozdoba, którą docenia każdy klient. Jak zatem składać ręczniki hotelowe, aby budziły zachwyt?

Spis Treści

Klasyczne metody składania ręczników hotelowych

Prostota i elegancja są ponadczasowe. Składanie ręczników hotelowych w przysłowiową kostkę jest nie tylko efektowne, ale i bardzo praktyczne – tak złożone tekstylia zajmują mniej miejsca. Aby nadać ręcznikowi ładny, symetryczny kształt należy poskładać go według następującej instrukcji:

Krok 1. Duży ręcznik składamy na pół. Mały od razu rozkładamy na płaskiej powierzchni, a następnie dzielimy go wzdłuż dłuższego boku na trzy równe części poprzez składanie każdej z nich do środka. Tworzymy w ten sposób podłużny prostokąt. 

Krok 2. Złożony w prostokąt ręcznik składamy na pół, aby otrzymać bardziej zwartą bryłę, która jest elegancka i wygodna w przechowywaniu.

ręcznik

Równie klasyczną metodą składania ręczników hotelowych jest ich rolowanie. Zwinięte w ładny rulon ręczniki zajmują bardzo mało miejsca i mogą zdobić zarówno łóżko gościa, jak i wnętrze łazienki. Najbardziej efektownie prezentują się ułożone w piramidkę lub ustawione na dekoracyjnym pudełku. Jak je stworzyć?

Krok 1. Złożony na pół ręcznik kładziemy na płaskiej powierzchni.

Krok 2. Jeden z rogów tak przygotowanego kwadratu składamy do środka ręcznika. To samo robimy z rogiem po przeciwnej stronie. 

Krok 3. Obracamy poskładany w ten sposób ręcznik „do góry nogami”. 

Krok 4. Rozpoczynając od jednego z ostrych końców zwijamy ręcznik bardzo ciasno i starannie.

Finezyjne metody składania ręczników hotelowych

metody składania ręczników hotelowych

Jeśli hotel pragnie wyróżnić się na tle innych przy pomocy efektownie złożonych ręczników, obsługa może stworzyć z nich rozmaite struktury. Praktyczną metodą jest między innymi składanie ręcznika tak, aby utworzyć w nim kieszonkę na kosmetyki. Do bardziej finezyjnych konstrukcji zalicza się z kolei różne zwierzęta, w tym nieśmiertelnego łabędzia, który szczególnie efektownie prezentuje się w parze na łożu dla dwojga. Łabędzie z ręczników są stosunkowo łatwe do przygotowania, dlatego taką dekorację często wzbogaca się o dodatkowe elementy, na przykład drugi ręcznik złożony w harmonijkę, płatki róż czy piórka. 

Zanim zaczniemy składać…

Warto pamiętać, że nawet najpiękniej poskładany ręcznik hotelowy niskiej jakości nie zaprezentuje się wystarczająco efektownie. Cienkie, pozbawione puszystości czy odbarwione ręczniki nie stanowią dobrej bazy do tworzenia finezyjnych dekoracji. Należy zadbać zatem, aby tekstylia tego typu miały odpowiednią gramaturę i wyróżniały się starannym wykończeniem. Istotna jest także ich właściwa pielęgnacja, czyli przede wszystkim przestrzeganie podstawowych zasad prania ręczników w sposób, który pozwala im zachować chłonność, puszystość oraz miękkość. Dopiero takie ręczniki mogą prezentować się efektownie i spełniać wszystkie oczekiwania gości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here