Jak skutecznie negocjować z bankiem

Nie każda osoba, która ubiega się o kredyt, wie o tym, że może negocjować z bankiem. Wbrew pozorom okazji do takich negocjacji jest wiele i jeśli tylko dobrze się do nich przygotujesz, to masz szansę na duże oszczędności. Nie warto więc z tego rezygnować, ponieważ możesz stracić wtedy szansę na lepsze warunki kredytowania.

Wiele osób przyjmuje ofertę banku w jej pierwotnej wersji. Nie zawsze jest to najlepsza decyzja, ponieważ mógłbyś podjąć próbę modyfikowania warunków umowy, co np. ułatwi Ci spłatę długu. Warto więc wykazać się inicjatywą i rozpocząć negocjacje. Jak można to zrobić, nie mając zbyt dużego doświadczenia i wiedzy na temat bankowości? Razem z doradcami https://splatakredytow.pl/ odpowiemy na to pytanie.

Jak negocjować z bankiem przed zaciągnięciem kredytu?

W każdym banku możemy znaleźć gotowe propozycje poszczególnych kredytów – jako klienci możemy się na nie zgodzić bądź też nie. Oprócz tego istnieją także warunki promocyjne, o których nie mówi się już tak głośno w reklamach. Warto poruszyć tę kwestię z przedstawicielem banku – może okazać się, że istnieje pole manewru, jeśli chodzi o konkretną ofertę i można ją nieco zmodyfikować pod potrzeby klienta.

Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, a negocjacje nie przyniosą pożądanych skutków, jednak nie warto z nich rezygnować. Na lepsze warunki kredytowania oraz powodzenie w negocjacjach mogą liczyć przede wszystkim osoby, które mają dobrą historię i zdolność kredytową. Takie osoby stanowią dla banku niewielkie ryzyko i są wiarygodne, dlatego bank chętniej podejmuje z nimi negocjacje.

W wielu przypadkach skutecznym argumentem będzie to, że jest się stałym klientem jakiegoś banku. Prowadzenie w jednej placówce konta bankowego oraz aktywne korzystanie z kredytów i kart kredytowych zapewni nam lepszy start w negocjacjach. Wiele banków posiada specjalne oferty dla stałych klientów, które są korzystniejsze niż te, które proponowane są nowym klientom.

Jakie elementy umowy można negocjować przed jej podpisaniem?

Głównymi elementami, które podlegają negocjacjom, są oprocentowanie oraz prowizja. Pozornie niewielka różnica może czasem oznaczać nawet kilkadziesiąt tysięcy oszczędności – mowa, chociażby o kredycie hipotecznym. Warto przy tym pamiętać, że oprocentowanie kredytu hipotecznego składa się z dwóch części – WIBOR, na który bank nie ma wpływu oraz marży. Marża stanowi dla kredytodawcy główne źródło zarobku i to właśnie ją można negocjować.

Oprócz tego warto wynegocjować korzystne warunki odnośnie do wcześniejszej spłaty kredytu lub jego nadpłacania. Nawet jeśli teraz nie masz w planach wcześniej uregulować swojego zobowiązania, to za jakiś czas możesz uzyskać dodatkową gotówkę, którą będziesz chciał przeznaczyć na ten cel.

Podsumowanie

Prowadzenie negocjacji z bankiem nie jest bardzo trudne, a w wielu przypadkach może Ci przynieść korzyści. Jeśli jednak nie wiesz, jak się do tego zabrać to możesz skontaktować się z doradcą kredytowym https://splatakredytow.pl/. Znajdzie on za Ciebie najlepszą ofertę i przeprowadzi przez cały proces ubiegania się o dodatkową gotówkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here