Jakie są zalety płatności zbliżeniowych w transporcie towarowym

Jeśli chcesz ugruntować pozycję swojej firmy w świecie transportu towarowego, musisz znać przepisy i mieć pojęcie o wszystkich swoich transakcjach finansowych. Ale w jaki sposób kontrolować opłaty drogowe lub za paliwa, jeśli Twoi kierowcy przewożą towary do różnych krajów Unii Europejskiej? Postaw na płatności zbliżeniowe, dzięki czemu prowadzenie Twojej firmy będzie łatwiejsze.

Spis Treści

Opłaty w Europie: pułapki czy możliwości?

W przypadku, gdy świadczysz usługi logistyczne klientom w różnych krajach europejskich, prawdopodobnie prędzej czy później będziesz musiał rozwiązać kwestie, jak skutecznie monitorować wydajność swoich pracowników, jak dążyć do oszczędności paliwa, jak zapobiegać możliwemu niewłaściwemu użyciu kart paliwowych lub jak płacić za przejazd ciężarówkami.

Systemy opłat różnią się w zależności od kraju UE, więc nie zawsze jest łatwo się w nich zorientować. W niektórych krajach pobierane są opłaty za przejazd przez prywatne firmy, w innych przypadkach takie działania wykonują pracownicy państwowi.

Tę samą złożoność stanowią różne systemy opłat za przejazd. W państwach europejskich pobierane są opłaty za korzystanie z określonej części infrastruktury (np. tunel kolejowy lub most) w zależności od przebytych kilometrów lub czasu spędzonego na drodze.

Jak więc śledzić zmiany przepisów, kontrolować transakcje finansowe i kontrolować kierowców? Jedno z możliwych rozwiązań – zbliżeniowe karty paliwowe.

Karty paliwowe do szybkich płatności w podróży

  1. Zyskujesz pełną kontrolę nad zużyciem paliwa w swoich pojazdach

Liczba firm specjalizujących się w usługach przewozowych (i nie tylko) na rynku europejskim stale rośnie. Aby przeciwdziałać silnej konkurencji, oferują swoim klientom coraz więcej innowacyjnych rozwiązań, które pomogą im zoptymalizować koszty związane z wyjazdem ciężarówek.

Bardzo przydatna w tym względzie jest możliwość zalogowania się do Portalu Klienta, gdzie np. błyskawicznie uzyskasz wgląd o obecnym rozwoju cen paliw lub o lokalizacji najtańszych stacji benzynowych. W ten sposób możesz zaplanować trasę z wyprzedzeniem dla swoich samochodów, która będzie ekonomiczna nie tylko pod względem przebiegu, ale także w przypadku uzupełniania paliwa.

  1. Szybkie i łatwe rejestrowanie pojazdów w systemie poboru opłat

Niezależnie od tego, czy musisz uiścić opłatę za samochody ciężarowe w Polsce, Niemczech czy na Węgrzech, rejestracja w systemie poboru opłat zostanie dokonana w mgnieniu oka. Jednocześnie system ostrzeże Cię o możliwych zmianach w prawie, abyś mógł dostosować się do nowych warunków, a tym samym uniknąć niepotrzebnych kar.

  1. Jeśli Twoja karta zostanie skradziona lub zgubiona, Twoje finanse są bezpieczne

Jeśli jeden z Twoich kierowców zgubi kartę paliwową lub zostanie okradziony, możesz ją po prostu zablokować, a potencjalny oszust nie będzie karty nadużywać.

Dzięki nowoczesnej technologii możesz ustalić limity tankowania lub autoryzacji płatności, a tym samym dodatkowo będziesz chroniony przed niechcianą utratą środków przez swoich podwładnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here