Karta paliwowa

Na rynku dostępnych jest mnóstwo ofert kart paliwowych dla firm. Czym kierować się, aby wybrać tę najlepszą dla swojej marki?

Spis Treści

Jak działają karty paliwowe?

Rozwiązanie, jakim są karty paliwowe, znane jest od lat, śmiało korzystają z niego firmy i przedsiębiorstwa różnej wielkości. Koncerny paliwowe oferują coraz to nowe udogodnienia i benefity, aby zachęcić rozmaite podmioty do założenia karty paliwowej. Bez wątpienia jedną z najważniejszych korzyści związanych z posiadaniem karty paliwowej jest możliwość szybkich i wygodnych płatności za zatankowane paliwo, a także brak konieczności oczekiwania na dokument płatniczy. Nie można też pominąć tego, że bardzo często cena za litr paliwa jest niższa, jeśli kierowca posiada kartę paliwową wybranego koncernu. Oczywiście zależnie od oferty gwarantowane mogą być też inne korzyści. Często przy przeglądaniu warunków założenia i działania karty paliwowej pojawia się jednak pytanie – jak wybrać najlepszą kartę paliwową do firmy?

Karta paliwowa do firmy

Nim wybierzesz kartę paliwową do firmy, w pierwszej kolejności należy uważnie przyjrzeć się kilku elementom. Pozwoli ci to na optymalne dobranie oferty, która spełni wszystkie twoje wymagania. Jednym z kluczowych czynników, który należy wziąć pod uwagę, jest wielkość twojej firmy. Zwykło się bowiem uważać, że karty paliwowe są produktami przeznaczonymi przede wszystkim dla dużych przedsiębiorstw posiadających sporą flotę pojazdów. Na szczęście dostępne są też usługi, które dostosowano specjalnie do potrzeb mniejszych firm. Tego rodzaju kartą paliwową jest BP Komfort Prepaid – przedpłacona karta paliwowa, której działanie przypomina telefony na kartę. Aby móc korzystać z pełni możliwości oferowanych przez kartę BP Komfort Prepaid, w pierwszej kolejności trzeba ją doładować – dopiero wtedy przy płatnościach kwoty będą pobierane z twojego konta. Dzięki temu zyskujesz większą kontrolę nad firmowymi wydatkami i w każdej chwili sprawdzisz obecny stan karty paliwowej BP Komfort Prepaid. Docelowo rozwiązanie to przygotowano z myślą o firmach, których miesięczne wydatki na paliwo nie przekraczają 14 000 zł.

To jednak nie wszystko. Przeglądając dostępne oferty kart paliwowych, dobrze wziąć też pod uwagę zasięg działania karty oraz dodatkowe korzyści, jakie możesz otrzymać. Do twojego wyboru są karty uprawniające do tankowania na stacjach zarówno w całym kraju, jak i całej Europie. Zazwyczaj jednak małe firmy, które mają w swojej flocie kilka samochodów, decydują się na karty o zasięgu krajowym – właśnie jak wspomniana karta paliwowa BP Komfort Prepaid.

Co ciekawe, karta ta pozbawiona jest zabezpieczeń oraz kaucji. Dzięki temu w chwili jej wyrobienia nie zostajesz obarczony żadnymi dodatkowymi i nieprzewidzianymi kosztami. Samo otrzymanie karty BP Komfort Prepaid jest zresztą bardzo proste – wystarczy wypełnić krótki formularz online, który oznacza chęć przystąpienia do programu. Warto też dodać, że dzięki BP Komfort Prepaid zyskujesz atrakcyjne zniżki na każdej stacji BP – 5 groszy taniej na litrze zwykłego i aż 10 groszy taniej na litrze paliwa premium. A do tego dochodzi też 5% zniżki na myjnie, oleje i płyny do spryskiwaczy.

Karta paliwowa jest bez wątpieniem znakomitym rozwiązaniem dla niemal każdej firmy. Ważne jest jednak to, aby dopasować ją odpowiednio do własnych potrzeb i możliwości. Karta paliwowa BP Komfort Prepaid to doskonały pomysł dla wszystkich małych firm, których miesięczne wydatki na paliwo nie przekraczają 14 000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here