Kim jest Partner Google Cloud i w jaki sposób wspiera firmy

Status Google Cloud Partner nie jest możliwy do zdobycia przez każdą firmę. Wymaga to przede wszystkim spełnienia listy restrykcyjnych wymagań, które potwierdzą kompleksową znajomość narzędzi Google Cloud. Co właściwie oznacza posiadanie statusu Partnera Google Cloud? Jak partner może wesprzeć Twój biznes?

Spis Treści

Kim jest Google Cloud Partner?

Google Partner to w bardzo dużym uproszczeniu organizacja współpracująca z Google. Podczas pierwszego etapu współpracy, kiedy firma posiada status Member, jej członkowie biorą udział w szkoleniach i zdają odpowiednie certyfikaty, które umożliwiają im otrzymanie drugiego statusu: Google Cloud Partner. Najwyższy poziom programu partnerskiego to Google Premier Partner, czy, w przypadku usług chmurowych, Google Cloud Premier Partner.

Partner Google Cloud może pomagać innym przedsiębiorstwom w rozwoju, dzieląc się wiedzą, doradzając i wspierając je podczas przeprowadzania cyfrowej transformacji.

Na czym polega wsparcie Partnera?

Przede wszystkim jest to szeroko rozumiana pomoc w zakresie migracji do chmury lub rozwoju biznesu w chmurze. Partner, który posiadł wyspecjalizowaną wiedzę na temat produktów cloudowych Google, pomaga dobrać te z narzędzi i usług Google Cloud Platform, które zapewnią najwydajniejsze rozwiązanie infrastrukturalne.

Wydatki pod kontrolą

Na wstępie działań partner Google Cloud razem z klientem szacuje budżet wdrożenia. Dzięki popartym latami pracy wiedzy i doświadczeniu Partner uczestniczy w zaplanowaniu budżetu i realistycznego harmonogramu prac, pozwalając przygotować się na rzeczywiste wydatki. Dzięki temu klient już na początku współpracy zna nie tylko oszacowany budżet, ale też wie, kiedy może spodziewać się finalnego efektu. 

Co więcej, jeśli zdecydujesz się na współpracę z Google Cloud Premier Partnerem, możesz liczyć na powiększoną kwotę vouchera (500$ zamiast oferowanych przez Google 300$) do wykorzystania w Google Cloud Platform. Partner zapewnia też benefit w postaci 30 bezpłatnych dni na przetestowanie Google Workspace dawniej G Suite (standardowy okres to 14 dni). Dzięki czemu możesz ocenić, czy zaproponowane narzędzia spełniają Twoje oczekiwania.

Wsparcie przy wdrożeniu

Oprócz asystowania klientowi podczas wszystkich etapów wdrożenia, Google Cloud Partner może w odpowiedni sposób zaangażować się w ten proces, biorąc na siebie większą lub mniejszą część działań związanych z migracją. Partner może zarówno oferować doradztwo, jak i czynnie uczestniczyć we wdrażaniu, jeśli firma nie posiada wykwalifikowanego działu IT.

Fly On The Cloud

Przykładowy certyfikat uzyskany przez CTO firmy Fly On The Cloud

Szkolenia i edukacja

Partnerzy Google Cloud chętnie dzielą się wiedzą. Aby jak najszerzej omówić przykłady wykorzystania Google Cloud Platform, oferują szkolenia na różnych poziomach, dotyczące wielu zastosowań narzędzi, aby przekazać jak najwięcej cennej wiedzy o produktach. Szkolenia z zakresu Google Cloud są kierowane zarówno do użytkowników jak i administratorów. Oprócz szkoleń tworzą też webinary i eventy (również online), które pozwalają w prosty sposób przyswoić specyfikę rozwiązań Google i móc jeszcze lepiej wykorzystać je w swojej firmie.

Jak wybrać odpowiedniego Partnera Google Cloud?

Podczas podejmowania tak ważnej decyzji warto rozważyć współpracę w kilku aspektach i odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

– czy Partner posiada odpowiednią wiedzę potwierdzoną certyfikatami?

– czy na swoim koncie posiada kilkuset, a może kilka tysięcy klientów?

– czy oprócz procesu sprzedaży usługi będzie w stanie zaoferować pomoc techniczną?

– czy Partner działa w obszarze Google Cloud już dłuższy czas?

– co mówią klienci na temat współpracy z Partnerem? Tutaj warto sprawdzić, czy na stronie są obecne Case Studies, opinie na Facebooku czy w Google Moja Firma, ale również posiłkować się opiniami, które znajdziemy na różnego rodzaju forach, grupach Facebookowych.

Udzielenie odpowiedzi na powyższe pytanie powinno pomóc w wyborze strategicznego Partnera, który będzie odpowiadał za ważną część rozwoju naszej firmy tj. dostarczanie rozwiązań i technologii do pracy online czy też przechowywania danych w Chmurze. Przykładowym Partnerem Google Cloud jest wrocławska firma Fly On The Cloud posiadająca ponad 1500 klientów na swoim koncie wraz z odpowiednim zapleczem technicznym w postaci grona certyfikowanych inżynierów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here