Konfigurowanie wyboru kominka elektrycznego

Wybór kominka elektrycznego, który ma się stać zrealizowaniem marzenia o posiadaniu w domu romantycznego miejsca z radośnie połyskującymi płomieniami ognia, wcale nie jest prosty. Może się wydawać, że skoro w ogóle jest opcja instalacji niebrudzącego i niewymagającego przewodów kominowych urządzenia, to powinniśmy móc je kupić „od ręki”, ale w praktyce wybór nowoczesnych systemów pod kominki elektryczne jest tak duży, że na pierwszy rzut oka ciężko jest się w tym rozeznać.

Spis Treści

Konfigurowanie kominka elektrycznego

Podstawą wyboru, która pozwoli nam określić, jaki kominek elektryczny najlepiej sprawdzi się w naszym mieszkaniu, jest jego właściwa konfiguracja. Można ją przeprowadzić ręcznie, przeglądając oferty wielu sklepów i firm instalacyjnych, albo skorzystać z praktycznych e-konfiguratorów. Przykładowy internetowy konfigurator do kominka elektrycznego znajduje się na stronie firmy https://www.komineo.pl/. Można w nim, przy pomocy praktycznych filtrów szybko zdecydować o najważniejszych cechach kominka: jego producencie, technologii efektu płomienia i jego przybliżonej szerokości, typie kominka (do wieszania na ścianie, wolnostojący lub przyścienny), kolorze, wykończeniu, rodzaju szyby ochronnej i wreszcie funkcji grzania.

Ceny i możliwości – jak oszczędzić na zakupach?

Cenę kominka elektrycznego podnosi większa ilość opcji, jakie będzie on posiadał. Jeśli więc w konfiguratorze zaznaczymy pilot zdalnego sterowania kominkiem, a nie opcję standardowego włączenia, wówczas cena ostateczna będzie wyższa. Manipulując konfiguratorem szybko zorientujemy się, z jakich ekskluzywnych opcji możemy zrezygnować, żeby uzyskać kominek tańszy, ale jednocześnie niepozbawiony wszystkich interesujących możliwości.

Dodatkowo, warto wiedzieć, że część firm sprzedających kominki, pozwala na ich finansowanie poprzez kredyt. Ta opcja może się okazać szczególnie cenna, jeśli nie chcemy rezygnować z droższych funkcji, ale trudno byłoby nam zapłacić za kominek jednorazowo. Rozłożenie płatności na raty pozwoli na droższy, ale wygodniejszy w spłacaniu zakup.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here