Kredyt gotówkowy bez BIK

Zastanawiasz się, czy kredyt gotówkowy bez sprawdzania historii w Biurze Informacji Kredytowej jest możliwy do uzyskania? Oczywiście, że tak, ale pod pewnymi warunkami. Wiele instytucji pozabankowych oferuje tego typu opcje finansowania dla osób, które znajdują się w ciężkiej sytuacji finansowej. Pamiętaj jednak, że w bankach kredyty tego typu są wręcz nieosiągalne, dlatego najczęściej udzielane są wyłącznie przez firmy pożyczkowe działające online i to nie przez wszystkie. Czy kredyt gotówkowy bez BIK to ostateczność? Czym charakteryzuje się tego typu zobowiązanie finansowe? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w poniższym artykule.

Spis Treści

Historia BIK – co to takiego?

Ogólnie rzecz biorąc, historia kredytowa przechowywana przez Biuro Informacji Kredytowej to zbiór wszystkich zobowiązań danej osoby zaciągniętych w kraju. Warto wiedzieć, że w ramach takiego raportu znajdują się w nim wszelkie zadłużenia, kwoty, okresy spłaty oraz ewentualne opóźnienia w spłacie miesięcznych zobowiązań. Wszystkie te czynniki mają wpływ na późniejszą wysokość wskaźników, które określają zdolność kredytową.

Ciekawostka! O ile w przypadku kredytów hipotecznych scoring BIK nie ma większego znaczenia, o tyle starając się o pożyczki i kredyty gotówkowe, będzie to kluczowy wyznacznik umożliwiający wydanie pozytywnej decyzji kredytowej dla wnioskodawcy.

Kredyt gotówkowy bez BIK – na czym to polega?

Kiedy chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy bez BIK, koniecznie przeanalizuj wszystkie oferty dostępne na rynku. W tym celu przydatne są rankingi internetowe zawierające w sobie wszystkie najpopularniejsze propozycje współpracy od firm pożyczkowych działających w sieci. Dzięki temu wybierzesz najciekawszą propozycję finansowania, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom.

Instytucje pozabankowe coraz częściej proponują nieco wyżej oprocentowane kredyty gotówkowe bez BIK ze względu na fakt, iż duża liczba konsumentów ma za sobą pewne problemy z terminowym spłacaniem zobowiązań, a to przekłada się na słabą punktację w raporcie BIK. Zalegające długi czy liczne aktywne zobowiązania wcale nie muszą przekreślać możliwości zaciągnięcia kolejnego kredytu. Firmy pożyczkowe często nie sprawdzają historii kredytowej BIK i KRD, dzięki czemu wnioskodawcy mogą otrzymać dodatkową gotówkę bez zbędnych formalności i ryzyka odmowy.

To ważne! Zobowiązania tego typu udzielane są jednak na preferencyjnych warunkach i najczęściej na niewielkie kwoty ze względu na duże ryzyko braku uregulowania długu przez kredytobiorcę.

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy bez BIK?

Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego bez BIK, lecz tylko
w ostateczności. Tego typu wpisy najczęściej dodatkowo pogarszają historię kredytową oraz mogą stanowić dodatkowe obciążenie dla domowego budżetu. Jeśli planujesz kolejne zobowiązanie, zastanów się, czy będziesz w stanie spłacać je w terminie, aby uniknąć ryzyka wpadnięcia w błędne koło kredytowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here