Krzesła biurowe

Krzesła i fotele biurowe są jednym z najważniejszych (o ile nie najważniejszym) elementów wyposażenia naszego biura. To od nich zależy, czy praca biurowa będzie komfortowa. Dodatkowo w dłuższej perspektywie czasu mogą nam one pomóc uniknąć schorzeń kręgosłupa. Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach radzi jakich błędów unikać przy zakupie krzeseł biurowych.

Spis Treści

Dlaczego fotel biurowy to najważniejsza inwestycja dla biura

Fotele biurowe bez wątpienia należą do najważniejszych mebli w naszym biurze. W wielu firmach pracownicy korzystają z krzeseł i foteli biurowych przez co najmniej osiem godzin, pięć dni w tygodniu. Choć praca siedząca wydaje się lekka, w rzeczywistości ciało człowieka nie jest przystosowane do siedzenia w jednej pozycji przez dłuższy czas. Pracownicy biurowi często cierpią na zwyrodnienia kręgosłupa. Już jeden dzień spędzony na niewygodnym krześle sprawia, że czujemy się źle. Długoletnia praca siedząca może być ogromnym obciążeniem dla naszego zdrowia.

Zdaniem pracownika z salonu mebli biurowych w Katowicach odpowiednio dobrane krzesło może zminimalizować negatywny wpływ pracy siedzącej na nasze ciało.

Krzesła wykonane ze słabej jakości materiałów

Powszechnym błędem popełnianym przez osoby zajmujące się aranżacją biur jest kupowanie krzeseł biurowych wykonanych ze słabej jakości materiałów. Jest to zazwyczaj spowodowane chęcią zaoszczędzenia pieniędzy. Co więcej tanie, słabej jakości krzesła pozornie wyglądają na solidne. Bardzo niska cena powinna być jednak dla nas alarmująca. W wielu wypadkach oznacza, że producent poszedł na kompromis. Pamiętajmy, że krzesło do biura musi spełnić więcej wymagań niż krzesło do użytku domowego. Przede wszystkim jest ono bardzo intensywnie eksploatowane. W niektórych firmach zdarza się, że pracownicy korzystają z krzeseł biurowych przez całą dobę. Z tego względu materiały użyte do jego produkcji muszą być naprawdę wytrzymałe.

Osoby kupujące krzesła do biura muszą zdawać sobie sprawę, że na tego typu meblach nie powinno  się oszczędzać. Jeżeli w naszym biurze praca odbywa się przez 12, a nawet 24 godziny na dobę, musimy liczyć się z tym, że krzesło, które sprosta naszym wymaganiom będzie kosztowało nawet kilka tysięcy złotych.

Przedkładanie stylu nad wygodę

Zdarza się, że pracodawca zafascynowany atrakcyjnym wzornictwem krzesła biurowego zapomina, że mebel ten musi być ergonomiczny. Pamiętajmy, że nie wszyscy projektanci mebli zdają sobie sprawę, że krzesła biurowe mają być przede wszystkim zdrowie. Co więcej muszą posiadać określone parametry (kwestie te są regulowane prawnie). Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach przekonuje, że podczas wyboru foteli biurowych należy w pierwszej kolejności zwracać uwagę na ergonomię. Nie oznacza to wcale, że musimy kupować krzesła brzydkie. Wiele doskonałych modeli krzeseł jest dostępnych w różnych wariantach kolorystycznych, są wykonane z rozmaitych materiałów.

Jeżeli zależy nam na meblu stylowym, a jednocześnie wygodnym, powinniśmy zaopatrywać się w salonach mebli biurowych posiadających asortyment renomowanych producentów (w większych miastach takich jak Katowice, bez problemu znajdziemy takie sklepy).

Kupowanie krzesła dla siebie

Błędem popełnianym przez niektórych właścicieli firm jest kupowanie krzesła dostosowanego tylko i wyłącznie do swoich potrzeb. Nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że mebel będzie przeznaczony do indywidualnego użytku. Jeżeli jednak z krzesła biurowego będzie docelowo korzystało wielu pracowników, fakt, że jest ono wygodne dla nas może okazać się niewystarczający. Pamiętajmy, że nasi pracownicy mogą być osobami o całkowicie różnym wzroście i wadze. Idealne krzesło decydowane do pracy biurowej to takie, które będzie wygodne dla drobnej i niskiej kobiety, a także dla mężczyzny, który ma ponad dwa metry wzrostu i waży ponad sto kilo. Z tego względu najlepsze krzesła biurowe dostępne na rynku posiadają  wiele możliwości regulacji. Możemy regulować ich wysokość, kąt nachylenia oparcia, pozycję podłokietników, głębokość siedziska. Ważne jest, żeby zwracać uwagę na takie aspekty podczas zakupu mebla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here