Łódzkie – dynamicznie rozwijający się region w centrum Polski

Łódź to jeden z kluczowych rynków magazynowych w Polsce – ustępuje jedynie Warszawie. Inwestorzy planują i realizują nowe inwestycje – chętnych na magazyny na wynajem w Łodzi oraz okolicy nie brakuje.

Spis Treści

Ważny węzeł komunikacyjny

Łódź przede wszystkim wyróżnia się doskonałym położeniem, dzięki któremu jest ważnym węzłem komunikacyjnym, m.in. drogowym i kolejowym. Biegną tędy autostrady i drogi ekspresowe (A1, A2, S8, S14) oraz krajowe, jest port lotniczy oraz stacja kolejowa o dużym znaczeniu dla całego kraju.

Ważną inwestycją usprawniającą ruch po Łodzi jest też obwodnica. Położenie oraz dobrze rozwinięta infrastruktura oraz transport miejski przyczyniły się do wzrostu zainteresowania tym regionem – popularność zyskują hale produkcyjne i powierzchnie magazynowe. Łódź jest jednym z kluczowych rynków w branży transportu i logistyki. Liczne zalety sprawiają, że wciąż powstają tu nowe hale oraz magazyny.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Popyt na hale magazynowe w Łodzi nie słabnie, gdyż mają one wiele przewag nad innymi obiektami. Plusem jest m.in. położenie oraz niższe stawki niż w Warszawie, ale także dodatkowo atrakcyjne warunki zapewniane w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna to jedna z kilkunastu stref, które wyodrębniono na terenie Polski. W jej zakres wchodzi kilkadziesiąt podstref w Łodzi, Zgierzu, Kutnie, Ksawerowie, Aleksandrowie Łódzkim, Konstantynowie Łódzkim, Tomaszowie Mazowieckim, Rawie Mazowieckiej, Zduńskiej Woli, Paradyżu, Radomsku, Sieradzu czy Piotrkowie Trybunalskim.

Ponadto wsparcie dla przedsiębiorców oferowane jest także ze strony Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Parków Przemysłowo-Technologicznych czy Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia – Łódź

Świetne skomunikowanie, rozwinięty transport, położenie w sercu kraju sprawiają, że magazyny do wynajęcia w Łodzi oraz okolicy cieszą się tak dużym wzięciem – popyt na nie wciąż rośnie.

W bliskim sąsiedztwie i pod Łodzią znajdują się hale produkcyjne, obiekty z dodatkową powierzchnią biurową, a także nowoczesne powierzchnie magazynowe. Łódź może konkurować z Warszawą, gdyż odległość od tych miast jest stosunkowo niewielka.

Najbardziej pożądane magazyny – Łódź i Warszawa

Polska Centralna cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród inwestorów krajowych i zagranicznych, a także firm poszukujących magazynu dla siebie. Wybór obiektów jest szeroki – można znaleźć magazyny czy hale produkcyjne w Łodzi zgodne ze swoimi potrzebami i budżetem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here