warsztat samochodowy

Prowadzenie warsztatu samochodowego w Polsce to „trudny kawałek chleba”. Z jednej strony rozpoczęcie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością poniesienia dużych nakładów finansowych oraz niebagatelnego zaangażowania w poszukiwanie odpowiedniej lokalizacji i doświadczonych pracowników, jak również poznanie i zrozumienie przepisów prawnych czy zadbanie o odpowiednie wyposażenie warsztatu samochodowego i bezpieczeństwo dostępności części i akcesoriów motoryzacyjnych.

W gruncie rzeczy to tylko „wierzchołek góry lodowej” obowiązków, jakie czyhają na właścicielu warsztatu samochodowego. W końcu jedną z wielu powtarzalnych czynności będzie również dbanie o odpowiedni wizerunek oraz promocję warsztatu zarówno w Internecie (opracowanie i zarządzanie stroną internetową oraz uczestnictwo w mediach społecznościowych), jak również promocję w sferze offline (produkcja banerów reklamowych, wizytówek, kolportaż ulotek, ewentualne stworzenie programu lojalnościowego, itd.).

W celu zmniejszenia liczby obowiązków spoczywających na barkach właściciela warsztatu samochodowego, postanowiliśmy opracować niniejszy artykuł. Prezentujemy w nim informacje na temat miejsca, w który można kupić sprzęt, meble warsztatowe oraz części i akcesoria motoryzacyjne, jak również jednocześnie miejsca, w którym można nabyć go znacznie taniej niż średnia cena rynkowa. Tym miejscem jest marketplace automotive WOOPauto.com

WOOPauto.com – nowa platforma branży automotive

WOOPauto to pierwszy w Polsce marketplace branży automotive. Co to znaczy? Nie mniej, nie więcej, a to, że jest to pierwszy serwis internetowy działający na zasadach podobnych jak typowy sklep motoryzacyjny online, z kilkoma głównymi różnicami.

Pierwsza różnica wynika z grupy docelowej. Wyposażenie warsztatu samochodowego, meble warsztatowe, auto części i akcesoria motoryzacyjne mogą wyłącznie nabywać klienci biznesowi, czyli Ci, którzy prowadzą działalność gospodarczą.

Druga kwestia związana jest z podmiotem sprzedającym. Są nim wyłącznie producenci, główni importerzy i dystrybutorzy sprzętu. To sprawia, że liczba pośredników sprzedaży została ograniczona do minimum. To zaś przekłada się na terminową gwarancję dostaw, ich szybkość i przede wszystkim znacznie niższą cenę od średniej ceny rynkowej. Ta natomiast jest wynikiem zmniejszonej liczby pośredników i ich marży.

W tym miejscu również warto podkreślić fakt, iż zarówno sprzedający jak i podmioty dokonujące zakupów podlegają uprzedniej rejestracji oraz weryfikacji. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa korzystania z platformy WOOPauto dla każdej ze stron transakcji.

Kolejnym wyróżnikiem WOOPauto.com jest możliwość skorzystania z codziennych promocji. Praktycznie każdego dnia publikowane są informacje o aktualnie obowiązujących rabatach na markowy sprzęt, części zamienne, akcesoria i elementy wyposażenia warsztatu samochodowego. Co więcej, w przypadku dokonywania zamówień hurtowych lub zamówień większej liczby tego samego produktu, istnieje możliwość negocjowania cen i/lub warunków dostawy.

Niebagatelne znaczenie dla klientów ma również możliwość skonsultowania zakupów z BOK – biurem obsługi klienta. Pracownicy WOOP’a chętnie pomagają w doborze odpowiedniego sprzętu, sprawdzają jego dostępność i wyjaśniają różne zależności obowiązujące na platformie.

Co więcej WOOPauto.com to w pełni polski twór. Korzystając z platformy nie tylko wspieramy polski biznes, ale również i pomagamy polskim producentom i importerom z branży automotive realnie konkurować na rynku z zagranicznymi podmiotami.

WOOPauto – kupić tu wszystko do warsztatu samochodowego

Zakres oferowanych produktów na platformie WOOPauto przekracza najśmielsze oczekiwania właścicieli warsztatów. Ci mogą z całą pewnością stwierdzić, że bez większego wysiłku są w stanie nabyć nie tylko elementy wyposażenia warsztatu (meble warsztatowe, podnośniki, elektronarzędzia, narzędzia, normalia itd.), ale również części zamienne i opony do samochodów osobowych, ciężarowych i maszyn rolniczych, jak również różnego rodzaju akcesoria motoryzacyjne.

Co więcej, z każdym dniem oferta marketplace branży automotive WOOPauto poszerza się o kolejnych sprzedawców, a wraz z nimi o kolejny sprzęt, coraz znaczniej zaznaczając swoją pozycję wśród internetowych sklepów motoryzacyjnych i innych platform motoryzacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here