Markiza zewnętrzna

Nad wyraz kapryśną mamy aurę w naszej strefie klimatycznej. Jednego dnia słońce praży nie miłosiernie, podczas kiedy następnego dnia leją się z nieba strugi deszczu.  Poranna kawa na obszernym balkonie czy też wieczór z przyjaciółmi na tarasie często pozostają w sferze marzeń, a przecież nie musi tak być. Wystarczy montaż markizy zewnętrznej, by kwestie pogodowe przestały zakłócać wypoczynek. Co to są markizy, jakie jest ich zastosowanie? Na te i wiele innych pytań wspólnie poszukamy odpowiedzi w niniejszej publikacji.

Spis Treści

Markizy zewnętrzne na balkon i taras

Markizy zachowują swoją funkcjonalność bez względu na wielkość powierzchni użytkowej. Możliwość doboru wyposażenia na konkretny wymiar sprzyja montażowi markizy na balkonie lub tarasie, łącząc wizualnie wnętrze domu z ogrodem.

Powinni to szczególnie docenić lokatorzy budynków wielorodzinnych, gdzie każdy dodatkowy metr kwadratowy jest na wagę złota. Markiza nie dość, że dodaje niepowtarzalnego uroku, zmienia balkon w funkcjonalny azyl, gdzie można znaleźć ukojenie po ciężkim dniu pracy.

Markizy są niezastąpione także w przypadku, kiedy ekspozycja okien skierowana jest na zachód. Stanowią idealną ochronę przed parzącymi promieniami zachodzącego słońca, zacieniając przytulnie salon, dzięki czemu w pomieszczeniu daje się wyczuć orzeźwiający chłód.

Przynoszą ulgę osobom starszym, które dzięki markizom mogą wreszcie korzystać z uroków lata, odpoczywając na tarasie. Zbawienny cień oraz ochrona przed deszczem pozwala seniorom spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu.

Oczywiście w przypadku zażywania kąpieli słonecznych markizy dają się z łatwością zwinąć, odsłaniając tym samy prywatny kawałek nieba.

Markizy zewnętrzne, wybór najlepszych

Prezentowane markizy są efektem udanej współpracy uznanego w Europie dostawcy markiz, firmy Labona z producentem osłon okiennych ISOTRA a.s. Wiele lat funkcjonowania na rynkach europejski umożliwiło obu partnerom poznać potrzeby klientów, co sprawia, iż każdego roku zaskakują nas coraz wyższą jakością materiałów, nowym wzornictwem, a także konstrukcją kaset, oraz możliwością zamówienia markizy dostosowanej indywidualnie do preferencji użytkownika, pod kątem palety barw, jak i wymiarów.

Markizy, rodzaje:

  • Markizy bez profilu nośnego Jasmina;
  • Markizy z profilem nośnym Stela;
  • Markizy kasetowe.

Markizy bez profilu nośnego Jasmina

Powstały z myślą o niewielkich przestrzeniach, idealne do osłony balkonów lub witryn sklepowych i kawiarnianych. Szata graficzna tkanin użytych przy wyrobie markizy Jasmina wzbogaca walory estetyczne budynku, a w przypadku zastosowania w biznesie podnosi atrakcyjność witryny, wzbudzając zainteresowanie potencjalnych klientów.

Sterowanie odbywa się za pośrednictwem korby ręcznej bądź silnika elektrycznego. Mechaniczne zwijanie markizy umożliwia przełącznik lub pilot.

Markizy z profilem nośnym Stela

Markizy dzięki wspornikom są w stanie objąć swoim zasięgiem powierzchnię odległą od miejsca montażu nawet o cztery metry. Zmieści się pod nią kilka stolików kawiarnianych a w kontekście zastosowań tarasowych, całkiem bogate wyposażenie grillowe.

Markizy kasetowe

Wykorzystanie kaset chroniących poszycie w swoich wnętrzach chroni zwinięty wewnątrz materiał przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych (deszcz, wiatr, grad, promieniowanie słoneczne).

W zamówieniu należy podać dokładne wymiary otworów ściennych oraz preferowaną długość markizy. Delegowany specjalista nie tylko bezpłatnie doradzi, lecz także wesprze swoją wiedzą mniej zaawansowanych technicznie klientów, by mogli cieszyć się bez przeszkód widokiem zachodzącego słońca w cieniu własnej markizy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here