kina domowego

Chociaż oglądanie filmów lub seriali w domowym zaciszu nie wymaga tak naprawdę żadnych dodatkowych inwestycji, to wielu pasjonatów wydaje nawet dziesiątki tysięcy złotych po to, aby uzyskać idealną jakość oraz dźwięk. Niektórzy tworzą dzięki temu bezprzewodowe kino domowe, a inni wybierają sprzęt wyposażony w standard dolby atmos, dzięki któremu mogą na nowo odkryć świetną jakość dźwięku ze swoich ulubionych filmów.

  1. Kina domowe – czy warto w nie zainwestować?
  2. Co składa się na zestaw kina domowego?
  3. Jaki amplituner warto wybrać do kina domowego?
  4. Głośniki i dekodery dźwięku, które odmienią zestawy kina domowego
  5. Soundbar z subwooferem czy bez subwoofera?
  6. Jak ustawić kino domowe, aby cieszyć się najwyższą jakością dźwięku i co to jest dts hd master audio?

Jeżeli zależy ci na uzyskaniu doskonałego dźwięku, a jednocześnie nie wiesz, do czego służy głośnik niskotonowy, jak wykorzystać funkcje sieciowe lub co to jest standard dolby digital, koniecznie skorzystaj z poniższych porad. Dzięki temu unikniesz nietrafionego zakupu i znajdziesz dla siebie świetny sprzęt w atrakcyjnej cenie.

Kina domowe – czy warto w nie zainwestować?

Producenci telefonów obiecują potencjalnym klientom, że wbudowane w nie zestawy głośnikowe zapewnią wspaniałe wrażenia i wyeliminują konieczność kupowania dodatkowych rozwiązań. Nic z tego jednak nie wychodzi, dlatego większość osób ceniących sobie doskonałą jakość dźwięku oraz chcące stworzyć prawdziwą salę kinową w domu muszą kupić kolejne produkty. Zamiast jednak wybierać pojedyncze głośniki i łączyć je w cały system, można od razu sięgnąć po to, co określa się kinem domowym. Jest to zestaw głośników do oglądania filmów, dzięki któremu we własnym domu uzyskasz bardzo dobry efekt.

Co składa się na zestaw kina domowego?

Przy zakupie zwróć szczególną uwagę na to, co składa się na wybrany przez ciebie zestaw kina domowego. Różnią się one nie tylko liczbą głośników, ale też jakością wykonania, mocą osiąganą przez subwoofery oraz innymi parametrami. Najważniejsze jest, aby w zestawie znalazł się dobry subwoofer, który odpowiada za niskie tony, soundbar (długi poziomy głośnik) odpowiednio dobrany do wielkości telewizora oraz przynajmniej dwa funkcjonalne głośniki, które będą stały za plecami oglądających.

Jaki amplituner warto wybrać do kina domowego?

Dobre kino domowe ma zazwyczaj odpowiednio skonfigurowane parametry, więc nie trzeba nic robić, aby można było cieszyć się idealnym dźwiękiem. Niektórzy użytkownicy chcą jednak w stu procentach wykorzystać technologie, a do tego potrzebny jest amplituner. Te dodatkowe akcesoria pozwalają uzyskać jeszcze lepszy dźwięk. Zazwyczaj pełnią zarówno funkcję wzmacniacza, jak i odbiornika radiowego. Łącząc to wszystko z telewizorem, stworzysz prawdziwe centrum multimedialnej rozrywki, które będzie w pełni odpowiadało użytkownikom. Polecane amplitunery znajdziesz w ofercie sklepu, który sprzedaje kina domowe na każdą kieszeń. Wszystkie oferty zostały szczegółowo opisane, dzięki czemu klient może sprawdzić, jakie podłączenia są obsługiwane oraz czy może skorzystać z takich opcji jak airplay. Wielu klientów decyduje się na amplitunery Sony, jednak warto również sprawdzić możliwości sprzętu innych producentów. Obecnie wielu z nich oferuje naprawdę dopracowane produkty, które zachwycą nawet wybranych audiofilów i spełnią ich oczekiwania.

Głośniki i dekodery dźwięku, które odmienią zestawy kina domowego

Dekodery dźwięku pozwalają odczytywać go niezależnie od tego, w jakim formacie została zapisana ścieżka z muzyką. Na płytach blu-ray wielokrotnie zmieniały się standardy zapisu, ale jednocześnie każda zmiana przekładała się na lepsze wrażenia. Oprócz wspomnianego standardu dolby atmos, który wciąż uważany jest za przyszłość audio (stosują go nawet profesjonalnie urządzone kina), zwróć uwagę na dolby truehd, dolby digital plus. Są to starsze standardy, ale wciąć można je spotkać w niektórych filmach.

Soundbar z subwooferem czy bez subwoofera?

Część osób nie chce ponosić dużych kosztów związanych z zakupem sprzętu, który zapewni im filmowe emocje, przez co rozważają zestawy głośników do kina domowego pozbawione najważniejszego elementu. Tym samym sięgają po soundbary i nie kupują subwooferów, co pozbawia ich możliwości cieszenia się niskimi tonami. Te natomiast odgrywają ogromną rolę w tworzeniu klimatu, dlatego należy zawsze rozważyć taki zakup, szczególnie że niektóre modele oferowane są w przystępnej cenie. Jeżeli natomiast nie możesz sobie pozwolić, aby od razu skompletować pełny zestaw, sprawdź, czy w przyszłości będziesz mógł go rozbudować o głośnik odpowiadający za niskie tony.

Jak ustawić kino domowe, aby cieszyć się najwyższą jakością dźwięku i co to jest dts hd master audio?

Idealne ustawienie zawsze znajdziesz w dołączonej instrukcji. Przyjmuje się, że soundbar powinien stać lub wisieć pod telewizorem (wiele dodatkowych porad znajdziesz na stronie https://www.neonet.pl/kina-domowe/soundbary.html). Subwoofer musi natomiast mieć po bokach wolną przestrzeń, aby dźwięk się nie odbijał. Dts hd master audio to natomiast kolejny kodek, który stosuje się w przypadku filmów na płytach blu-ray.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here