pozycjonowanie strony

Posiadasz bloga lub stronę internetową swojej firmy i zastanawiasz się jak to się dzieje, że niektóre strony wyświetlają się wyżej w wyszukiwarce od innych? Cały sekret tkwi w pozycjonowaniu. Dobrze pozycjonowana strona jest widoczna dla algorytmów wyszukiwarek, a tym samym wysoko umieszczona. Dzięki pozycjonowaniu twoja strona jest lepiej widoczna, a ty zyskujesz więcej wyświetleń. Ale jak to zrobić?

Czym jest pozycjonowanie strony?

Pozycjonowanie strony nie jest już takim nowym wynalazkiem, jednak w połączeniu z SEO daje wiele nowych możliwości. Na czym ono polega? Są to różne działania, które mają na celu zwiększenie widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Internauci w swoich poszukiwaniach posługują się wyszukiwarkami, na przykład takimi jak Google. Po wpisaniu dowolnego hasła do lupki otrzymujemy tysiące różnych pozycji, czyli stron internetowych. Jak to się dzieje, że jedne są wyżej od drugich? No właśnie. Krąży błędne przekonanie, że wyszukiwarka faworyzuje i ustala kolejność na podstawie “od najlepszej do najgorszej”. W rzeczywistości to tutaj wchodzi pozycjonowanie. Algorytmy Google są zaawansowanymi i wybrednymi analizatorami. Przeliczają i analizują kilkaset czynników rankingowych. W efekcie ustalają, która strona spełnia najlepiej wszystkie wymogi. Czy jest czytelna, dobrze zbudowana, zawiera słowa kluczowe, wartościowe treści i wiele innych czynników. Na tej podstawie ustalany jest ranking stron i ich pozycje w wyszukiwaniach, które widzimy my – użytkownicy.

SEO i słowa kluczowe

Pozycjonowanie https://efectownia.pl/pozycjonowanie-stron/ polega na stworzeniu strony przyjaznej wyszukiwarkom. Proces ten poparty jest działaniami SEO, czyli Search Engine Optimization. Opiera się on na tworzeniu takich treści (zamieszczonych na stronie internetowej), które sprawiają, że wyszukiwarka “widzi” je jako wiarygodne i wartościowe. Oprócz contentu, czyli treści bardzo ważny jest także kod HTML, który musi być poprawny. Jednak słowa kluczowe (najczęściej wyszukiwane przez użytkowników frazy) to nie wszystko. Wyszukiwarki analizują nie tylko treść pisaną, ale również graficzną. Ona także musi być przyciągająca i atrakcyjna zarówno dla wyszukiwarek, jak i dla potencjalnych użytkowników.

Po co mi pozycjonowanie?

Głównym celem pozycjonowania jest zwiększenie widoczności strony internetowej. Dzięki temu twoja witryna www znajdzie się wysoko na liście. W efekcie dotrzesz do większej ilości odbiorców, co w przypadku biznesu przekłada się większe zyski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here