Nowoczesne projekty domów jednorodzinnych

Budowa domu to przedsięwzięcie do którego warto się przygotować. Tylko dobrze przemyślana konstrukcja uzgodniona z architektem i podyktowana własnymi potrzebami może bowiem spełnić nawet bardzo konkretne wymagania. Jaki projekt wybrać, by dom nosił miano wygodnego i nowoczesnego?

Choć projekt budowlany to głównie kwestia indywidualnych przekonań oraz predyspozycji każdego z nas, to istnieją wspólne przesłanki ku temu, by w każdym rysunku umieścić wspólne i kluczowe elementy architektury. Za tanie i funkcjonalne rozwiązania uchodzą chociażby te projekty, które powstają na bazie prostokąta lub kwadratu, a za droższe te bryły, które mają skomplikowaną architekturę. Co jednak składa się na nowoczesny projekt domu jednorodzinnego i jaki model bryły wybrać, by być zadowolonym z inwestycji? Sprawdźmy!

nowoczesne rozwiazania konstrukcyjne

Nowoczesność to oszczędne wykorzystanie wszystkiego, co daje nam architektura

W praktyce oznacza to właściwie tyle, że im mniej tym lepiej dla finalnego odbioru budynku. Znacznie bardziej popularne stają się np. domy wyrysowane na planie kwadratu, czy też prostokąta, w których pomieszczenia usytuowane są pod wskazany wcześniej klucz. Zwykle od strony południowej umieszcza się salon i kuchnię, aby były dobrze rozświetlone naturalnym słońcem. Zaś w dalszej części domu umiejscawia się chociażby sypialnię, czy toaletę, dla których naturalne światło nie jest już tak bardzo konieczne.

Proste dachy jednospadowe to kolejny element nowoczesnych i dobrze zoptymalizowanych domów. Dachy tego typu są tanie w wykonaniu i nie powodują powstawanie tzw. mostków cieplnych, które podczas późniejszego użytkowania mogą generować dodatkowe koszty. 

zmiany w gotowym projekcie

Prostota składa się na bardzo funkcjonalne wykorzystanie tego, co najlepsze w architekturze. Właściciele parterowych, prostych brył, wykonanych przez dobrych fachowców, z pewnością mogą się w przyszłości pochwalić niskimi rachunkami za energię elektryczną i ogrzewanie. Sprawdź projekty domów nowoczesnych.

A co z nowoczesnym designem?

Ten najpiękniej będzie się prezentował poprzez wykorzystane materiały wykończeniowe. Z pewnością odnajdziemy tutaj chociażby beton architektoniczny, czy naturalny kamień. Modna staje się także elewacja z dodatkiem drewna i utrzymana w stonowanej, najlepiej białej kolorystyce. Nowoczesny projekt domu to wykorzystanie naturalnych materiałów, wkomponowanych w piękną, bujną roślinność! Postaw na wygodę i funkcjonalność domu parterowego z garażem. TOP 5 gotowych projektów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here