Zdrowe nogi

Zdrowe nogi to piękne nogi – bez zaczerwień, siniaków i opuchnięć. Niestety, nie istnieje jeden magiczny kosmetyk czy lek, który da nam zadbane nogi. Całe nasze ciało to zbiór naczyń połączonych – co więc zrobić, by cieszyć się zdrowymi nogami?

Spis Treści

Raz-dwa, raz-dwa – czyli aktywność fizyczna

Odpowiednia ilość i częstotliwość aktywności fizycznej wpływa na całe ciało – podczas ćwiczenia zwiększa się tętno, dostarczając więcej tlenu do wszystkich tkanek i organów, dzięki czemu są lepiej ukrwione. To z kolei pomaga na pracę układu krwionośnego, dzięki czemu pozbywamy się opuchnięcia i obrzęków, ale również wspomagamy pracę całego naszego organizmu.

Piękne paznokcie i gładkie pięty

Zadbane paznokcie u stóp to problem wielu osób, poprzez noszenie niewygodnych i źle dobranych butów, a także poprzez brak odpowiedniej pielęgnacji. Środki pielęgnacyjne do stóp, takie jak: kremy regeneracyjne i pielęgnacyjne do stóp, skarpetki regenerujące i odżywki do paznokci powinny być przez nas używane raz na jakiś czas, by nasze stopy były odpowiednio nawilżone i odżywione. Dodatkowo, warto również dbać o nawilżenie i gładkość pięt, stosując peelingi i kremy na bazie mocznika.

Odpowiednia dieta i napoje

Wspomaganie się zdrową i dobrze zbilansowaną dietą da korzyści dla całego organizmu. Spożywanie soli to jeden z 5 sposobów na zatrzymywanie wody w organizmie, co dla naszych nóg nie jest dobre, ponieważ to może wzmagać opuchliznę, czy obrzęk. Warto, aby nasz codzienny jadłospis obfitował w owoce i warzywa, strączki i minimalne ilości mięsa i nabiału, dodatkowo dobrze zwrócić uwagę na picie minimum 2 litrów wody dziennie. Zdrowa dieta to korzyści dla całego organizmu.

Dobrane obuwie

Często zapominamy jak ważne są buty, które nosimy na co dzień. Szczególnie w przypadku pań, które często sięgają po buty na wysokim obcasie z ciasnymi czubkami, w efekcie czego utrudniony jest przepływ krwi, co skutkuje opuchlizną, ale także mogą wystąpić żylaki, a po wielu latach noszenia takowych butów mogą wystąpić haluksy i inne zniekształcenia stóp. Najlepszym obuwiem są buty na płaskiej podeszwie, o odpowiednio wyprofilowanej wkładce, wykonane z oddychających materiałów Warto również pamiętać, by w okresie lata, gdy temperatury są wysokie nie przegrzewać stóp, a w czasie zimy stosować obuwie, które nie będzie ograniczało dostępu powietrza, ale będzie ciepłe i komfortowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here