Najlepsza kancelaria odszkodowawcza

Kancelaria odszkodowawcza to firma, która specjalizuje się w odzyskiwaniu należnego odszkodowania za utracone zdrowie i mienie od towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy wypadku. Tego typu podmiotów gospodarczych oferujących konsultację, weryfikację dowodów, opracowywanie treści pism, prowadzenie negocjacji z ubezpieczycielami oraz reprezentowanie swoich klientów przed sądami jest co najmniej kilkaset w Polsce. Jak zatem poznać się, która kancelaria odszkodowawcza jest najlepsza?

Mamy na to sposób! Zapraszamy do zapoznania się z treścią niniejszego artykułu, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Cechy kancelarii odszkodowawczej, z usług której warto skorzystać

Aby mieć pewność, że wybiera się najlepszą kancelarię odszkodowawczą z możliwych, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Sposób rozliczenia

Wiele biur odszkodowawczych wymaga płatności z góry, czyli jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek działań. Są też i kancelarie, które rozdzielają swoje wynagrodzenie na dwie raty: pierwsza przy podpisaniu umowy, a druga po zakończeniu usług. W tej sytuacji klient często zobowiązany jest do uiszczenia płatności bez względu na rezultat.

Niewiele firm specjalizujących się w odszkodowaniach zgadza się na możliwość rozliczenia w formie success fee, czyli płatności prowizji za uzyskane odszkodowanie. To jednak najlepsze (najbezpieczniejsze) rozwiązanie dla klientów kancelarii, gdyż nie ponoszą żadnego ryzyka korzystając z usług takich podmiotów.

Umowa z kancelarią odszkodowawczą

Wśród najważniejszych elementów na które należy zwrócić uwagę przy wyborze kancelarii odszkodowawczej jest również umowa. Ta powinna być od początku do końca zrozumiała dla klienta. Co więcej, w przypadku zapisów budzących podejrzenia klienta, pracownik kancelarii powinien dopuścić możliwość uszczegółowienia lub przeredagowania części zapisów umowy. W końcu bowiem umowa powinna chronić interesy każdej ze stron.

Zaangażowanie

Nawet będąc bardzo obłożonym pracą, żaden pracownik kancelarii nie powinien dać do zrozumienia klientowi, że będzie traktowany „po macoszemu”. Wręcz przeciwnie. Od najlepszych kancelarii odszkodowawczych oczekuje się odpowiedniego zaangażowania, uwidaczniającego się przede wszystkim dociekliwością (zadawaniem pytań, uszczegóławianiem okoliczności wypadku, itp.), robieniem notatek ze spotkania lub rozmowy, przekazaniem listy niezbędnych dokumentów i pomocą w weryfikacji ich kompletności oraz doradztwem.

Dobry kontakt

Nie bez znaczenia ma również dobry kontakt. Pracownicy kancelarii odszkodowawczej powinni odbierać telefony (lub niezwłocznie oddzwaniać), odpowiadać na e-maile, umożliwiać osobiste spotkania. Jednym zdaniem – być dla klientów, a nie klienci dla nich. Miła, aczkolwiek treściwa rozmowa, z pewnością buduje odpowiednią relację. Dobry kontakt z adwokatem odszkodowawczym to podstawa, na której można budować owocną współpracę.

Kancelaria odszkodowawcza – jak szukać?

Aby znaleźć kancelarię odszkodowawczą należy:

  • poszukać rekomendacji wśród swoich znajomych i rodziny,
  • wpisać w wyszukiwarce internetowej np. „odszkodowania Katowice”, „kancelaria odszkodowawcza Rzeszów” lub inną kombinację odpowiadającą miejscowości w której szukamy biura odszkodowawczego, lub
  • skorzystać z usług sprawdzonej i powszechnie polecanej kancelarii odszkodowawczej, np. Ex Lege Odszkodowania.

Ex Lege Odszkodowania

Kancelaria odszkodowawcza Ex Lege Odszkodowania oferuje kompleksową pomoc dla klientów prywatnych, biznesowych i instytucjonalnych na terenie całej Polski. Z kancelarią można skontaktować się poprzez:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here