Nowe auto na wakacje

Wakacyjna podróż własnym samochodem daje ogromny komfort oraz maksymalną elastyczność. Nie dziwi więc fakt, że w tym okresie rośnie zainteresowanie sprzedażą pojazdów. Jeśli i ty planujesz zakup auta na kredyt, sprawdź jak wybrać korzystną formę finansowania.

Kredyt na samochód jest dla wielu osób jedyną drogą prowadzącą do posiadania własnego pojazdu. W korzystaniu ze wsparcia finansowego nie ma nic złego – o ile decyzja jest dokładnie przemyślana i dostosowania do sytuacji materialnej. Zanim jednak złożysz wniosek kredytowy sprawdź, czym się kierować przy wyborze finansowania dopasowanego do potrzeb i oczekiwań.

Cechy dobrego kredytu na samochód

 Tani? Z długim okresem spłaty? Z niską ratą? Wcale nie musisz iść na żadne kompromisy w tej kwestii, ponieważ dobry kredyt na samochód może łączyć w sobie wszystkie powyższe elementy.

Chcąc skorzystać z finansowania oferowanego przez bank, warto zwrócić uwagę m.in. na takie kwestie jak:

 • koszty kredytowe
 • wysokość miesięcznej raty
 • okres finansowania
 • wysokość wkładu własnego
 • możliwość wymiany samochodu co kilka lat.

Wyżej wymienione warunki spełnia m.in. Kredyt SMARTPLAN na używane auta dostępny w Toyota Banku. Decydując się na tę formę finansowania,  możesz liczyć na:

 • raty niższe nawet o 40% w porównaniu ze standardową ofertą
 • możliwość wymiany pojazdu co 3-4 lata bez angażowania środków własnych
 • oprocentowanie od 6,49% (RRSO 9,55%)

Atutem są ponadto uproszczone procedury – formalności można dopełnić bezpośrednio u dealera, co pozwala na znaczną oszczędność czasu.

Aby otrzymać kredyt samochodowy, trzeba spełnić wymagane przez bank warunki. Mowa między innymi o odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej, wiarygodności kredytowej, stałych zarobkach (niekoniecznie z umowy o pracę) itp. Szczegółowe informacje uzyskasz w banku lub bezpośrednio u dealera.

O czym pamiętać, zaciągając kredyt na samochód?

Sam wybór kredytu to dopiero początek. Aby finansowanie faktycznie było korzystne i nie przyspieszyło problemów, warto pamiętać o kilku kwestiach.

 • Oceń realnie swoją sytuację materialną – czy będziesz w stanie spłacać zobowiązanie nawet w razie przejściowych kłopotów i nagłych wydatków?
 • Spróbuj ustalić dogodny termin spłaty – płatność wyznacz na dzień wpływania wynagrodzenie na konto bankowe.
 • Spłacaj zobowiązanie regularnie – dzięki temu unikniesz dodatkowych kosztów doliczanych za nieterminową spłatę.

Pamiętaj także, aby złożyć wniosek na kredyt finansujący auto pochodzące ze sprawdzonego źródła. Dobrym rozwiązaniem jest zakup pojazdu bezpośrednio w salonie samochodowym – to pewne miejsce, w którym znajdziesz wyłącznie pojazdy w odpowiednim stanie technicznym.

Podróż nowym autem na wakacje wcale nie musi pozostawać wyłącznie w sferze marzeń. Wystarczy tylko dobry kredyt na samochód, którego spłata nie będzie nadmiernym obciążeniem domowych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here