Skąd wziąć pieniądze na niespodziewane wydatki

Czy wiesz, że tylko połowa dorosłych Polaków posiada jakiekolwiek oszczędności, a wysokość „zaskórniaków” nie jest z reguły większa, niż dwukrotność miesięcznej pensji? Właśnie dlatego w obliczu tzw. czarnej godziny i niespodziewanych wydatków musimy posiłkować się zewnętrznym, finansowym wsparciem. Skąd Polacy pożyczają pieniądze i czy regulują zobowiązania w terminie? O tym przeczytasz w poniższym tekście.

Spis Treści

Polak jako wiarygodny i wypłacalny kredytobiorca

Zarówno instytucje bankowe, jak i te pozabankowe, czyli firmy pożyczkowe chętnie udzielają finansowe wsparcie potrzebującym. Biorąc pod uwagę wszystkich mieszkańców całej Europy, obywatele Polski uznawani są za wiarygodnych i wypłacalnych klientów. Polskie społeczeństwo stale się wzbogaca, ma też coraz większą świadomość w zakresie współpracy w ramach pożyczania pieniędzy. Ponadto, statystyczny Polak wciąż wstydzi się długów, dlatego w większości podejmuje tylko racjonalne decyzje o zaciągnięciu kredytu czy pożyczki. Te impulsywne podejmowane są znacznie rzadziej, pod uwagę brana jest przede wszystkim płynność finansowa i możliwość spłaty należności w wyznaczonym terminie.

Od kogo pożyczają Polacy?

Preferencje pożyczkowe naszych rodaków są stałe. Polacy najchętniej pożyczają od rodziny i znajomych. Wszystko dlatego, że takie zobowiązania zazwyczaj nie są opodatkowane i nie wymagają spełniania licznych formalności. Co więcej, pożyczki od mamy, brata czy przyjaciółki nie są oprocentowane. Dzięki temu dłużnik oddaje jedynie tyle, ile pożyczył.

Warto zaznaczyć, że Polacy coraz bardziej ufają bankom i firmom pożyczkowym, dlatego większe kwoty pożyczane są właśnie od tych instytucji. W ramach niespodziewanych wydatków chętnie wybierane są szybkie pożyczki, ponieważ dzięki nim niezbędne środki udaje się uzyskać jeszcze tego samego dnia, nawet w 15 minut.

Jak wziąć szybką pożyczkę?

Banki mają coraz większą konkurencję. Na rynku usług finansowych oferowane są pożyczki pozabankowe, które udzielane są na atrakcyjnych, a przede wszystkim opłacalnych warunkach.

Ogromną zaletą tego rodzaju zobowiązania jest to, że firmy pożyczkowe oferują szybki kredyt online. Oznacza to, że potrzebujący finansowego wsparcia nie musi nawet wychodzić z domu, aby otrzymać niezbędną pomoc. Wniosek wysyłany za pośrednictwem internetu pozwala też zminimalizować formalności, a decyzja o udzieleniu pożyczki wydawana jest szybciej. W większości przypadków takie wsparcie udaje się uzyskać jeszcze tego samego dnia, a nawet w ciągu kilkunastu minut.

Na rynku zobowiązań pożyczkowych bez problemu udaje się znaleźć takie, które nie wymagają od klienta spełniania szeregu warunków. Zazwyczaj wystarczą dane z dowodu osobistego oraz realizacja przelewu weryfikacyjnego. Instytucje pozabankowe nie zawsze sprawdzają zdolność kredytową wnioskujących o finansowe wsparcie. Nie analizują wpływów na konto, nie żądają zaświadczeń o dochodach ani nie generują raportów BIK. W związku z tym szybka pożyczka na niespodziewane wydatki jest dostępna praktycznie dla każdego, nierzadko również dla dłużników czy osób niepracujących. Nie bez powodu tego typu zobowiązania uznaje się bardzo często za doskonałe produkty oddłużeniowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here