Uczciwy biznes i płatności na czas

Dobre zabezpieczenie finansowe to podstawa każdego biznesu. Płynność finansowa; możliwość realizacji zamówień, wypłacanie na czas gratyfikacji, czy też terminowe opłacanie faktur buduje naszą wiarygodność jako firmy. Jest to bardzo istotna składowa każdego przedsięwzięcia. Bez niej możemy zapomnieć o dobrej pozycji na rynku.

  1. Płynność finansowa ma wielkie znaczenie
  2. Pomoc dostępna od zaraz
  3. Możliwości dla mniejszych, opcje dla dużych
  4. Warto być o krok do przodu

Spis Treści

Płynność finansowa ma wielkie znaczenie

Czasami jednak przed przedsiębiorstwem mogą się pojawić różnego rodzaju problemy. Zwłaszcza te, których składową jest płynność finansowa, mogą się okazać szczególnie niebezpieczne. Czasem mogą one zniszczyć nawet najlepszą firmę. Warto więc zawczasu pomyśleć o takiej formie zabezpieczeń, która pomoże nam przetrwać trudne chwile. Jak poprawić płynność finansową małego przedsiębiorstwa albo wielkiej firmy? Jednym z rozwiązań, nad jakim można się zastanowić, jest faktoring.

Pomoc dostępna od zaraz

Wykonaliśmy, np. dużą sprzedaż albo zbudowaliśmy nowy budynek – faktura opiewa na okrągłą sumę. Niestety nie z naszej winy płatność jeszcze nie wpłynęła, a my musimy nagle zainwestować w inną przestrzeń, która pomoże nam rozwinąć skrzydła. Można wówczas odsprzedać swoją fakturę firmie, która dysponuje odpowiednim kapitałem i odkupi ją od nas, po potrąceniu niewielkiej prowizji. Jedną z firm, która oferuje tego typu pomoc, jest PragmaGO (https://pragmago.pl/). Prowadzi ona faktoring online dostępny dla różnych podmiotów gospodarczych. Mamy dostępnych kilka odmian faktoringu, z których potencjalnie możemy skorzystać. W przypadku faktur z terminami płatności typu sześćdziesiąt dni taka opcja może mieć dla nas duże znaczenie.

Możliwości dla mniejszych, opcje dla dużych

Oprócz sytuacji podbramkowych, gdy nasza zwykła płynność finansowa jest mocno zagrożona i wymaga natychmiastowej interwencji, możemy także skorzystać ze specjalnej linii faktoringowej. Umożliwi nam ona szybsze opłacenie faktur, aż do kwoty jednego miliona złotych miesięcznie. Faktoring na takim poziomie może być szczególnie korzystny dla dużych firm, które czasem stąpają po niepewnym gruncie.

Warto być o krok do przodu

Usługi finansowe dla firm rozrastają się jak grzyby po deszczu. Świadczy to o tym, że nasza gospodarka ma się dobrze. Faktoring pozwala na uzyskanie pieniędzy z danej faktury nawet w ciągu dwóch godzin. Jest to bardzo kusząca opcja, o której dobrze pamiętać. Bez względu na wielkość naszego biznesu. Oczywiście najlepiej otrzymywać wszystkie płatności na czas. Jeśli komuś podwinie się noga, dobrze pamiętać o nowoczesnych rozwiązaniach, dzięki którym łatwiej przetrwać w trudnym czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here