zaświadczenie o niekaralności
unsplash.com

Potrzebujesz zaświadczenie o niekaralności? Teraz załatwisz to on-line. Zobacz, ja zdobyć zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego.

Takie zaświadczenie będziesz potrzebował np. starając się o niektóre licencje (jeśli chcesz dajmy na to zostać taksówkarzem) lub zajmując pewne stanowiska w spółkach.

Na szczęście uzyskanie zaświadczenia z KRK nie jest szczególnie kłopotliwe. Wniosek możesz złożyć bez wychodzenia z domu.

zaświadczenie z KRK
unsplash.com

Zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego – zobacz, jak je zdobyć

Prawo do takiej informacji przysługuje każdemu (również spółce czy innemu podmiotowi zbiorowemu na tema członków zarządu lub pracowników).

Spółka składając wniosek musi podać podstawę prawną do uzyskania zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego.

Zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności

O zaświadczenie można wystąpić osobiście w sądzie, listownie lub przez internet (system e-KRK).

Jeśli wybrałeś się do sądu, to pracownik punktu informacyjnego wbije pieczątkę na twoim wniosku, np. że nie figurujesz w kartotece Krajowego Rejestru Karnego. Taki wniosek z pieczątką ma moc zaświadczenia.

Poprosiłeś o zaświadczenie on-line?

Na konto w systemie e-KRK otrzymasz stosowny dokument (plik XML). Uwaga! Wydruk nie jest dokumentem. Plik możesz natomiast zapisać na dowolnym nośniku danych.

Krajowy Rejestr Karny

unsplash.com

Zaświadczenie z KRK – opłata

Za zaświadczenie będziesz musiał zapłacić.

Jeśli wystąpiłeś o nie w sposób „analogowy” czyli np. osobiście, to koszt wyniesie 30 zł. (zapłacisz kupując znaki opłaty sądowej czy gotówką w kasie sądu lub przelewem na rachunek bankowy Ministerstwa Sprawiedliwości).

Przez internet jest taniej. Koszt zaświadczenia o niekaralności będzie cię kosztował w takim wypadku 20 zł (płacisz przez system e-KRK).

Zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego – ile będziesz czekał

Wszystko zależy od drogi, którą wybrałeś. Przy tradycyjnym czyli osobistym złożeniu wniosku informację dostaniesz od ręki po złożeniu wniosku. W wyjątkowych sytuacjach na informację poczekasz, nie dłużej niż 7 dni.

Wystąpiłeś przez internet – zaświadczenie zostanie wysłane jeszcze tego samego dnia. Być może – w nadzwyczajnej sytuacji – będziesz musiał poczeka, jednak nie dłużej niż 7 dni od złożenia wniosku. Zaświadczenie trafi na twoje konto w systemie KRK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here