Czym jest Raspberry Pi i dlaczego warto mieć go w domu?

0
47

Ten przydatny sprzęt znajdzie wiele zastosowań. Dowiedz się, czym jest Raspberry Pi i kiedy warto z niego skorzystać. Poznaj szczegółowe informacje, a z łatwością dokonasz udanego zakupu. 

Czym jest Raspberry Pi?

Ten prosty, lecz bardzo funkcjonalny mikrokomputer wyposażony jest w układ BCM2711B0 firmy Broadcom, który pełni funkcję procesora oraz układu graficznego ze współdzieloną pamięcią RAM. Czwarta wersja sprzętu oferuje taktowanie na poziomie 1,5 GHz oraz 4 GB RAM, co przekłada się na wydajną pracę. Do dyspozycji użytkowników oddano również porty USB, złącza Ethernet, moduł Wi-Fi, Bluetooth oraz wiele innych pomocnych na co dzień rozwiązań. To sprawia, że masz do czynienia z niezawodnym i wielozadaniowym urządzeniem. 

Pamiętaj, aby sprzęty kupować zawsze w sprawdzonych punktach. Doskonałą propozycją może być sklep z elektroniką AVT. Kupisz tu zarówno mikrokomputery, jak i dodatkowe akcesoria, które znacznie ułatwią komfort użytkowania. Wystarczy zapoznać się z ofertą na stronie i sięgnąć po produkty idealnie dopasowane do osobistych potrzeb. Przekonało się o tym wielu wymagających klientów i zdecydowanie warto do nich dołączyć. 

Zróżnicowana oferta

Asortyment sklepu AVT pozwoli Ci wybierać mikrokomputery z różnych generacji. Dzięki temu z łatwością sięgniesz po model o specyfikacji dopasowanej do Twoich potrzeb. Możesz tu również kupić obudowy, moduły wyświetlacza, moduły czytnika kart, zasilacze, a także materiały edukacyjne, które znacznie ułatwią Ci opanowanie obsługi sprzętu. To doskonała wiadomość dla początkujących użytkowników.

Wydajność i komfort pracy

Za wyborem mikrokomputera Raspberry Pi przemawia specyfikacja techniczna, która pozwala na bardzo wygodną pracę i rozrywkę. Najnowsza wersja sprzętu oferuje szybką łączność bezprzewodową. Ponadto użytkownicy mogą liczyć na obsługę dwuzakresowego WiFi (2,4 GHz oraz 5 GHz) oraz realizacji standardów 802.11b/g/n/ac. Jakby tego było mało, Raspberry Pi zapewnia możliwość obsługi dwóch wyświetlaczy czy standardu OpenGL ES. A to tylko niektóre spośród wielu przydatnych funkcji.

Mikrokomputer znakomicie sprawdzi się wśród osób początkujących. Wystarczy podłączyć mysz, klawiaturę i minimum jeden wyświetlacz. Nie zapomnij również o zakupie kabla USB i zasilacza. Taki zestaw pozwoli na wiele zastosowań i znakomicie sprawdzi się w domu, a także zapewni wygodną pracę biurową. Jeżeli więc cenisz minimalistyczne, niedrogie, a zarazem funkcjonalne rozwiązania, obok tej propozycji nie możesz przejść obojętnie.

Jak wybrać najlepszy sprzęt?

Przede wszystkim zastanów się, do jakich zastosowań posłuży Ci mikrokomputer. Wymagający użytkownicy powinni sięgnąć po nowszą wersję, która sprawdzi się przy wielu różnych zadaniach. Pamiętaj jednak, że podczas zakupów zawsze możesz liczyć na wsparcie obsługi sklepu internetowego AVT. Dzięki temu z łatwością wybierzesz idealny sprzęt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here