projektowanie wnętrz

Jak zaprojektować wnętrza mieszkania? To pytanie często nas prześladuje, wydawać by się mogło w szczęśliwych sytuacjach. Różne regiony Polski różnią się od siebie także w projektowaniu.

A jak wygląda projektowanie wnętrz Śląsk? Czy na przykład istnieje coś takiego, jak architekt wnętrz w Gliwicach? Po kolei.

Wydaje się, że w dobie unifikacji wszystkiego, nieszablonowość w podejściu do projektowania powinna być w cenie. Kto chce chodzić w takich samych mundurkach? Nawet dzieci nie chcą. Kto chce mieszkać w koszarach, gdzie wszystko jest takie same? Nikt nie chce, poza przypadkami patologicznymi. Kto chce mieć dokładnie taką samą aranżacje mieszkania, jak sąsiadka? Odpowiedź zbyteczna. W ubiorze, w tym jak mieszkamy, chcemy podkreślić swą indywidualność.

Na pewno świetnie byłoby, aby znaleźć pracownię z podejściem całościowym. To znaczy, żeby zaprojektowali i zrealizowali wszystkie etapy. Jeśli dana pracownia nie ma swojej ekipy wykonawczej, to niechaj przynajmniej nadzoruje prace wykonawcze i to na miejscu konkretnej inwestycji, a nie zdalnie, wirtualnie. Przecież my będziemy mieszkać w konkretnej realnej przestrzeni, a nie w przestrzeni wirtualnej.

Oczywiście każdy projekt powinien być podzielony na etapy. Ostatnim etapem może być usługa „pod klucz”. Szczególnie w dzisiejszych zabieganych czasach jest to niekiedy konieczne, bo klienci w tym czasie zarabiają i często nie tylko wolą, ale i wymagają.

W pierwszym etapie trzeba dokładnie odkryć, co klientowi „w duszy gra”. Czego chce. To bardzo ważne, bo rzadko kiedy zleceniodawca dokładnie wie, jak to ma wyglądać. Musimy się dowiedzieć, jakie ma indywidualne potrzeby, jakiemu stylowi życia hołduje. Jakie ma zainteresowania, pasje. Jak spędza wolny czas, co lubi, a co go irytuje. Trzeba określić styl, w jakim mamy projektować. No i oczywiście kwestia budżetu, ile klient chce czy też może przeznaczyć. Już na tym etapie trzeba zadbać o najdrobniejsze detale, wykonać drobiazgowe rysunki i wizualizacje oraz precyzyjne pomiary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here