soniczne szczoteczki do zębów

Każda osoba chce mieć piękne, białe zęby – ponieważ dzięki temu, jej uśmiech stałby się bielszy i szerszy. Coraz częściej zwykłe szczoteczki do zębów, które można kupić w każdym supermarkecie i w każdej drogerii, przestają być wystarczające. Wielu osobom przeszkadza wrażenie, że za pomocą analogowych szczoteczek nie są w stanie dokładnie umyć wszystkich zębów w jamie ustnej, a tym samym nie czują aby dbały odpowiednio mocno o swoje uzębienie.. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup sonicznej szczoteczki do zębów. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dla siebie sprzętu?

  1. Czym jest szczoteczka soniczna?
  2. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej szczoteczki sonicznej do zębów?
  3. Po pierwsze: ilość trybów pracy
  4. Po drugie: jakość wykonania szczoteczki
  5. Po trzecie: możliwość korzystania z aplikacji na telefon
  6. Dlaczego warto zdecydować się na szczoteczkę soniczną do zębów?

Spis Treści

Czym jest szczoteczka soniczna?

Działanie szczoteczki sonicznej jest dwojakie. Przede wszystkim emituje ona fale dźwiękowe oraz jednocześnie wykonuje ruchy wymiatające. To, co robi naprawdę spore wrażenie, to fakt że dobrej jakości szczoteczka soniczna porusza się z naprawdę niespotykaną prędkością dochodzącą nawet do ponad 90 tysięcy ruchów włosiem na minutę. Tak szybkie ruchy są w stanie wygenerować specjalną chmurę bąbelków, dzięki której znacznie dokładniej czyszczone są zęby.

Warto jednak wspomnieć także o tym, że szczoteczka soniczna jest również w pełni bezpieczna zarówno dla zębów, jak i do dziąseł. Nie prowadzi do recesji, czyli cofania się dziąseł. Ogromną zaletą jest także to, że swoim działaniem jest w stanie wyczyścić nawet trudno dostępne miejsca takie, jak tylne zęby czy też miejsca koło aparatu ortodontycznego. W takich przypadkach tego typu sprzęt radzi sobie znacznie lepiej od zwykłej szczoteczki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej szczoteczki sonicznej do zębów?

Jest kilka aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze szczoteczki sonicznej do zębów tak, aby być z niej w pełni zadowolonym. Na rynku można znaleźć tak wiele modeli tego typu szczoteczek, że dla osoby, która nie do końca się zna na tym, jaka technologia w szczoteczkach będzie najlepsza, wybór może być naprawdę trudny. Na szczęście jest kilka aspektów, które wyróżniają dobrej jakości szczoteczki, które nie dość, że będą doskonale radziły sobie z powierzonym im zadaniem, to jeszcze będą funkcjonować przez długi czas.

Po pierwsze: ilość trybów pracy

Dostępne obecnie na rynku szczoteczki soniczne do zębów mają przeważnie więcej niż jeden tryb pracy. Najlepsze modele posiadają aż pięć różnych trybów pracy takich, jak delikatne mycie, czyszczący, chroniący dziąsła, wybielający czy wygładzający i polerujący zęby. Oczywiście nie każdy model szczoteczki sonicznej posiada aż pięć trybów pracy – jedna mają ich więcej, inne mniej. Najczęściej można znaleźć szczoteczki, które mają dwa, trzy a nawet cztery tryby pracy. Przy wyborze swojego modelu, który ma ci służyć, zwróć uwagę na to, czego od szczoteczki oczekujesz – i właśnie takie tryby pracy szukaj chociażby na tej stronie – https://www.euro.com.pl/szczoteczki-elektryczne,typ-aparatu!szczoteczka-soniczna.bhtml.

Po drugie: jakość wykonania szczoteczki

Aby szczoteczka soniczna była w stanie wytrzymać na dłużej, musi być wykonana z solidnych materiałów, które będą odporne na uszkodzenia. Jako że tego typu produkt ma bezpośredni kontakt z wodą, musi być na nią odporny. W innym wypadku, na szczoteczce pojawi się rdza, która z łatwością będzie niszczyć obudowę. Warto więc zainwestować w produkty znanych marek takich, jak Philips, Braun, Seysso czy Xiaomi. Wybierając takie produkty będziesz mieć pewność, że posłużą ci one na dłużej.

Po trzecie: możliwość korzystania z aplikacji na telefon

Wiele obecnie dostępnych na rynku szczoteczek sonicznych do zębów posiada własną aplikację, która ułatwia utrzymywanie higieny w jamie ustnej. Produkty marki Philips, które można znaleźć tutaj: https://www.euro.com.pl/szczoteczki-elektryczne,_Philips,typ-aparatu!szczoteczka-soniczna.bhtml są podłączone do aplikacji, w której można znaleźć spersonalizowane porady na temat tego, jak powinno przebiegać idealne czyszczenie zębów. Z poziomu aplikacji można także zobaczyć trójwymiarową mapę swojego uzębienia, dzięki której dowiesz się o jakie obszary powinieneś zadbać bardziej. Zdecydowanie warto więc wejść w posiadanie szczoteczki, która jest podłączona do jakiejś aplikacji.

Dlaczego warto zdecydować się na szczoteczkę soniczną do zębów?

Posiadanie szczoteczki sonicznej do zębów ma wiele zalet. Przede wszystkim za jej pomocą jesteś w stanie bardziej zadbać o swoje zęby, ponieważ w dwie minuty taka szczoteczka jest w stanie wykonać więcej obrotów niż zwykła szczoteczka w miesiąc. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że na szkliwie nie będą znajdowały się elementy, które składają się na jego przebarwienie. Wykorzystując najlepsze szczoteczki soniczne już w trzy dni jesteś w stanie uzyskać bielszy odcień zębów i to nie robiąc więcej, niż robiło się do tej pory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here