Pakowanie próżniowe żywności

W restauracjach oraz domach spotykamy dość często sytuację, w której kupiliśmy zbyt dużą ilość jakiegoś produktu. Oczywiście nie chcemy go wyrzucić, ale może on się szybko zepsuć. Co zrobić, aby do tego nie doszło? Wystarczy użyć pakowarek próżniowych! Publikacja ta pochyli się dokładniej nad tymi maszynami.

Spis Treści

Na czym polega pakowanie próżniowe?

Na samym początku jednak spróbujemy zastanowić się, na czym polega pakowanie próżniowe. Pewnie część z nas zdaje sobie sprawę, iż za psucie produktów spożywczych odpowiedzialne są bakterie znajdujące się w powietrzu. Dlatego ludzie zaczęli podejmować próbę odpompowania tlenu z opakowań, w których znajduje się żywność. W ten sposób właśnie powstało pakowanie próżniowe, które dzisiaj stosowane jest na masową skalę. Jednak w tym momencie powstaje pytanie: W jaki sposób pozbyć się tlenu z woreczka? Na nie odpowiemy w dalszej części artykułu.

Pakowarki próżniowe do pakowania żywności

Właśnie w tej chwili do gry wchodzą pakowarki próżniowe. Maszyny te zostały stworzone do odpompowywania tlenu z opakowań, gdzie znajduje się żywność. Ich zasada jest dość prosta. Każda tego typu maszyny posiada na swoim wyposażeniu pompę. To właśnie ona zasysa nadmiar tlenu znajdującego się w worku i odprowadza go poza opakowanie. Gdy proces ten zostanie zakończony, zostaje utworzony szczelny zgrzew, dzięki odpowiedniej listwie pokrytej teflonem. To właśnie on zapobiega dostawaniu się tlenu do wnętrza.

Pakowarki próżniowe do pakowania żywności

Rodzaje pakowarek próżniowych

Chcąc zakupić pakowarkę próżniową, możecie natchnąć się na różne jej rodzaje. Tutaj skupimy się na popularnych rozwiązaniach i opiszemy je.

Najbardziej popularnym urządzeniami są pakowarki listowe. Wynika to z faktu, iż posiadają one niewielkie rozmiary i koszty ich wyprodukowania nie są duże. Charakterystyczne dla nich jest to, iż nie posiadają one specjalnego miejsca, do którego wkładamy cały produkt wraz z opakowaniem. Tutaj wystarczy wsunąć część woli do listwy zgrzewającej, a urządzenie samo oprowadzi tlen. Warto pamiętać, iż tutaj musimy używać specjalnych woreczków do pakowarek próżniowych, które ułatwią odprowadzenie tlenu. Przedstawiany tutaj system spotykamy w domach oraz mniejszych lokalach gastronomicznych.

Rodzaje pakowarek próżniowych

Natomiast w miejscach, gdzie pakuje się duże ilości towarów wykorzystywane, są pakowarki komorowe. Po samej nazwie można się domyślić, iż posiadają one specjalną komorę, w której umieszczamy produkt wraz z workiem. Podczas całego procesu w środku panuje próżnia, co ułatwia, wyciągniecie, nawet najmniejszej ilości powietrza. Niestety dodatkowe miejsca wpłynęło na zwiększenie wymiarów maszyny, dlatego nie sprawdzają się one w domowych warunkach.

Pakowarki próżniowe

Przedstawione wyżej systemy są najczęściej występującymi w tym momencie na rynku.

Pakowarki próżniowe – przydatne urządzenia

Pakowarki próżniowe to urządzenia, które przydadzą się profesjonalnych lokalach gastronomicznych, ale także naszych domach. Ułatwią one przechowywania żywności i ograniczą jej marnowania. Dlatego warto posiadać tego typu maszynę na swoim wyposażeniu. Jeżeli zdecydujecie się za zakup, w łatwy sposób możecie tego dokonać w sklepie internetowym Doris pod adresem: www.wyposazenie-sklepowe.pl. Znajdziecie tam szeroki wybór rozwiązań do pakowania próżniowego tych profesjonalnych, jak i nie. Zachęcamy do obejrzenia tejże strony. My dziękujemy za uwagę oraz zapraszamy do innych naszych publikacji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here