Regał paletowy na magazynach

Miejsce na magazynie to zazwyczaj istotna sprawa, jeżeli chodzi o sprawny przepływ towarów i jakość pracy. Jak zatem zwiększyć miejsce na magazynie? Dobrym rozwiązaniem są regały paletowe. Regał paletowy to konstrukcja, która pozwala umieszczać nie tylko same towary, ale całe palety, co znacznie usprawnia pracę.

Najlepszej jakości regały paletowe znajdziesz na stronie hhl-regaly.pl. Montaż takiego regału nie jest trudny. Należy jednak pamiętać o tym, aby dostosować rodzaj regału do obciążenia palety i najlepiej oznaczyć te regały. Aby móc sprawnie korzystać z palet i szybko rozmieszczać palety z towarem w odpowiednie miejsca, trzeba mieć wózek/podnośnik paletowy, jednak duże firmy i tak są zazwyczaj wyposażone w takie sprzęty.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że miejsce na magazynie jest istotne i często drogie. Jeżeli znajduje się tam towar klienta, a ten nie odbiera go w wyznaczonym terminie, sklep, czy firma ma prawo obciążyć takiego klienta kosztami magazynowania. Zwłaszcza, jeżeli towar zajmuje dużo miejsca, czyli jest wielkogabarytowy. Z tego też względu w firmach co jakiś czas, najczęściej raz w roku, przeprowadzane są czyszczenia magazynów. Nie są to wyprzedaże, ale utylizacja niepotrzebnych rzeczy i pozbywanie się starych archiwów itp., w zależności od rodzaju działalności gospodarczej. Kolejną ważną kwestią są zasady bezpieczeństwa i higieny pracy.

Palety muszą być rozmieszczone w bezpieczny sposób, a te wyżej zabezpieczone folią stretch. Jeżeli chodzi o miejsce na magazynie muszą być także odblokowane przejścia ewakuacyjne. Często nadmiar towaru blokuje jakąś część takiego przejścia. Regały paletowe są tu świetnym rozwiązaniem, aby takie miejsce odblokować. W zależności od ilości i wysokości zamawianych palet, można decydować ile regałów, czyli tak zwanych pięter będzie znajdować się na magazynie. Tutaj należy brać pod uwagę także wagę takiej palety. Dokonując już wyżej wspomnianych oznaczeń, koniecznie należy przeszkolić pracowników, aby wiedzieli co, gdzie ma się znajdować.

Praca na magazynie może stanowić podstawę do poprawnego funkcjonowania całej firmy, jeżeli magazyny są wyposażone w odpowiednie sprzęty. Do takich niewątpliwie należą, wyżej wspomniane już regały paletowe, a także sprzęty mechaniczne, takie jak wózki widłowe i podnośniki. Oczywiście pracownicy muszą mieć ukończony kurs obsługi takiego wózka. Warto przeszkolić jak największą ilość pracowników, aby nie musieli korzystać z pomocy innych. Znacznie to ułatwi im pracę i zapobiegnie ewentualnym opóźnieniom.

We współpracy z Industrial.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here