najlepsze zawody
unsplash.com

Najlepsze zawody w Polsce, to w 2020 roku: IT developer, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa oraz ekspert do spraw zatrudnienia. Jednak na tym nie kończy się lista perspektywicznych posad.

Jaki zawód wybrać? – pytanie, które spędza sen z powiek młodym ludziom. Nie tylko im. Również starsze stażem osoby zastanawiają się jaka praca byłaby dla nich lepsza.

Dlatego zajrzeliśmy do raportu przygotowanego dla Business Insider Polska przez firmę Hays.

Najlepsze zawody w Polsce – sprawdź, co warto robić

Eksperci z Hays (firma specjalizująca się w doradztwie personalnym) przygotowali listę najbardziej perspektywicznych zawodów. Dzięki niej znajdziesz odpowiedź na pytanie w której branży będzie w 2020 roku najłatwiej o pracę.

Hays zestawił liczbę ogłoszeń o pracę, możliwość zatrudnienia oraz płace. Raport dotyczy zawodów nie związanych z pracą fizyczną.

Najlepsze zawody w Polsce w 2020 roku

Wśród fachów szczególnie polecanych przez ekspertów znajduje się – od dobrych kilku lat – IT Developer.

IT developer to osoba odpowiedzialna, mówią w największym skrócie, za tworzenie kodu serwisów w danym języku oprogramowania. Jednak programowanie to tylko fragment jego pracy, bo często odpowiada również za tworzenie nowych koncepcji, przygotowanie testów czy dokumentacji technicznej.

Według ekspertów z firmy Hays, szczególnie pożądane są osoby biegłe w programach Java, .NET oraz znające się na technologiach mobilnych.

IT developer
unsplash.com

Pracodawcy będą poszukiwać specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. Wiąże się to m.in. z rozwojem e-commerce oraz przenoszeniem do sieci kolejnych fragmentów naszego „analogowego” życia.

Business Insider zauważa, że w grę wchodzi tworzenie całych jednostek odpowiadających za zapewnienie wirtualnego bezpieczeństwa.

Specjaliści ds. Human Resources – poszukiwane będą osoby znające się na różnych aspektach HR. Na liście mamy ludzi od szkoleń i rozwoju pracowników, pracowniczych benefitów czy też specjalistów świetnie poruszających się w tematyce prawa pracy czy administracji.

W 2020 roku z zatrudnieniem nie powinien mieć kłopotów pomocniczy personel medyczny. Firma Hays wiąże to z niedoborem lekarzy, starzeniem się społeczeństwa oraz innowacyjnymi sposobami diagnostyki i leczenia pacjentów. Pomocniczy personel medyczny znajdzie zajęcie w branży medycznej, okołomedycznej oraz dentystycznej.

Praca w e-commerce, analityce biznesowej oraz przy automatyzacji produkcji

Gwałtowny rozwój handlu w internecie owocuje zainteresowanie specjalistami ds. e-commerce. Firmy poszukują menedżerów, którzy sprawnie poprowadzą różnego rodzaju platformy sprzedażowe.

Rosnąca liczba sklepów internetowych, serwisów sprzedażowych czy portali oferujących najróżniejsze produkty (od ubrań przez wyposażenie domów po samochody) gwarantuje miejsca pracy dla wielu osób.

e-commerce
pixabay.com

Coraz większa automatyzacja produkcji stwarza zapotrzebowanie na specjalistów, którzy zapewnią bezawaryjną pracę urządzeń, zaprojektują rozwiązania technologiczne czy zadbają o serwis uruchomionych linii produkcyjnych. Zawód automatyka przemysłowego będzie miał rosnące znaczenie, nie tylko w 2020 roku.

Specjalista ds. compliance to inaczej mówiąc człowiek, który potrafi uchronić firmę przed stratami wynikającymi z niedostosowania jej do zmieniającego się prawa. Ma dopilnować, żeby organizacja działała zgodnie z przepisami.

Wśród specjalistów poszukiwanych na rynku pracy znajdą się również eksperci do spraw business intelligence. Pracodawcy potrzebują osób, które potrafią gromadzić informacje na temat rynku i użytkowników (m.in. wydobyte z internetu) oraz przekuć je w wiedzę, która pozwoli zyskać przewagę nad konkurencją.

Nieco podobną rolę odgrywają analitycy, przede wszystkim quant, czyli analitycy ilościowi. Olbrzymia ilość danych pochodzących np. z transakcji wykonywanych on-line, wymaga specjalisty, który uporządkuje je. Wśród analityków ilościowych są matematycy, informatycy oraz statystycy. Poszukują ich firmy z branży finansowej i ubezpieczeniowej żeby np. oceniali ryzyko przyznania kredytu.

Wśród najbardziej cenionych i poszukiwanych pracowników nie mogło zabraknąć specjalistów ds. badań i rozwoju. Takie osoby znajdą zatrudnienie m.in. w farmacji czy firmach związanych z odnawialnymi źródłami energii. Eksperci z Hays wskazują, że zapotrzebowanie utrzyma się, bo w Polsce powstają kolejne centra badawczo-rozwojowe (z m.in. specjalistycznymi stanowiskami medycznymi).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here