milionerzy
unsplash.com

Jakie są dobre nawyki milionerów? Co pozwala im osiągać sukcesy? Sprawdzamy na czym polega sekret najbardziej skutecznych ludzi na świecie. 

Naturalnie kopiowanie nawyków bogaczy nie sprawi, że przy kwocie na twoim koncie bankowym przybędzie nagle zer.

Jednak wierzymy, że warto obserwować, co robią ludzie, którzy osiągnęli niebywały sukces (przynajmniej finansowy).

Nawyki milionerów – lista najważniejszych

Jakie są zatem dobre nawyki najbogatszych ludzi na świecie?

Dywersyfikują źródła przychodów. Miliarderzy nie chcą ograniczać swoich źródeł pieniędzy. Dzięki temu zmniejszają ryzyko wpadnięcia w tarapaty w sytuacji np. kryzysu na rynkach.

Na czym polega dywersyfikacja? Najczęściej inwestują w papiery wartościowe lub kupują nieruchomości. To świetne źródła pasywnego, stałego i pewnego dochodu.

ludzie sukcesu
unsplash.com

Dobrze planują czas. Bogaci ludzie są mistrzami w organizacji czasu. Potrafią wycisnąć ze swoich 24 godzin więcej niż każdy z nas.

Miliarderzy słyną z tego jak oszczędzają pieniądze (wielu z nich dorobiło się majątku powiększając przepaść między dochodami, a wydatkami). Równie ostrożnie szafują swoim czasem. Przeznaczają go tylko na najważniejsze sprawy – swoje życiowe priorytety.

Raczej nie znajdziecie super bogatych ludzi, którzy godzinami przesiadują na Facebooku.

Czytają, dużo czytają. Dlaczego warto czytać książki? Bo jak przekonuje Ryan Holiday, jeśli borykasz się z jakimś problemem, to napewno, ktoś mądry napisał książkę w której znajdziesz rozwiązanie.

Namiętnymi czytelnikami są Warren Buffett i Bill Gates. Doceniają wiedzę, którą dzięki temu zdobywają. I naturalnie wykorzystują swoją wiedzę do pomnażania majątku.

Buffett twierdzi, że często przez cały dzień czytał. Książki i przemyślenia pochłaniały 80 proc. jego czasu w pracy.

miliarderzy
unsplash.com

Nawyki miliarderów – nie boją się krytyki i wstają wcześnie

Spędzają czas z innymi ludźmi sukcesu. Robią tak zgodnie ze starą prawdą, że upodabniamy się do osób z najbliższego otoczenia.

Pokaż mi trzy, cztery osoby z którymi spędzasz najwięcej czasu, a powiem ci kim jesteś.

To również wskazówka dla każdego z nas. Należy ostrożnie dobierać znajomych, nie tylko ze względu na reputację. Najbliżsi znajomi mają większy wpływ na nasz styl życia i sposób postrzegania świata niż nam się wydaje.

Szukają krytyków. Bogacze nie boją się informacji zwrotnej. Wiedzą, że dzięki temu zyskują wiedzę czy ich pomysły mają szansę na realizację.

Ludzie sukcesu – w każdej dziedzinie – są realistami. Rozumieją, że nie mają monopolu na prawdę.

Stosują taktykę start-upów. Szybko wprowadzają prototyp na rynek i sprawdzają czy znajdą się na niego klienci. Jeśli nie, to równie szybko wycofują produkt.

To dobra wskazówka: testuj swoje umiejętności i udoskonalaj w miarę spływania informacji zwrotnych (im będziesz lepszym, tym większą zyskasz motywację do działania).

Wcześniej wstają. Thomas C. Corley, autor książki o nawykach bogaczy, zauważył, że prawie połowa z nich, wstaje przynajmniej 3 godziny przed rozpoczęciem pracy. To dobry sposób, żeby zwiększyć produktywność.

Co dzięki temu zyskują? Zaczynają od najważniejszych sprawy i mają czas, żeby im podołać.

Później – im dalej w głąb dnia – tym większe ryzyko, że pojawią się niespodziewane wypadki.

Ten nawyk wiąże się oczywiście ze świetną organizacją czasu pracy i gwarantuje im maksymalną produktywność.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here