motywacja do pracy
pixabay.com

Trwała motywacja do działania jest na wagę złota. Większość rad gdzie jej szukać, nie pomaga na długo. Dlatego zebraliśmy dla Was praktyczne i sprawdzone wskazówki, jak mieć zapał i dążyć do sukcesu. Bez względu na cel, który sobie stawiacie.

Oglądanie i słuchanie mów motywacyjnych jest fajne. Dobry mówca sprawi, że już po kilku, kilkunastu minutach czujesz przypływ energii i chęci do działania.

Możesz przenosić góry, co dopiero zacząć zdrowiej jeść, rzucić palenie czy otworzyć działalność gospodarczą lub wreszcie oszczędzać pieniądze lub na serio zatroszczyć się o budżet domowy.

Jednak euforia wyparowuje zdumiewająco szybko. Zostaje kac, niesmak i zniechęcenie.

Klucza do prawdziwej motywacji do prowadzenia biznesu lub większej produktywności pracy, nie znajdziesz w cytatach czy filmikach na You Tube. Gdzie go szukać?

najlepsza motywacja do działania
pixabay.com

Motywacja do działania na stałe

Skąd się bierze motywacja do pracy, motywacja do nauki, motywacja do ćwiczenia?

Z sukcesów, nawet drobnych zwycięstw i osiągnięć.

Przepis na trwałą chęć do działania, która prowadzi do sukcesu, podał Jeff Haden w “The Motivation Myth”. Oto on:

działanie ⇒ postęp ⇒ trwała motywacja ⇒ działanie ⇒ …⇒ sukces 

Najważniejsze jest działania. Pierwszy drobny krok, który zrobisz, żeby np. napisanie biznesplanu, sprawdzenie wad i zalet samozatrudnienia czy zbadania jakie podatki płaci firma jednoosobowa.

Jeśli zaczniesz od naprawdę małego kroku, to musisz odnieść sukces. Nie ma inne możliwości.

Najprostszy przykład: postanowisz sprawdzić na stronie Centralnej Informacji i Ewidencji o Działalności Gospodarczej, jakie są zasady samozatrudnienia. Dasz radę? Oczywiście!

Każde zwycięstwo daje radość i – tak, tak – motywację do dalszego działania.

motywacja w pracy
pixabay.com

Najlepsza motywacja do działania – efekt kuli śnieżnej

Drobne sukcesy gromadzą się, tworzą fundament na którym łatwiej budować.

Nabierasz pewności siebie, stawiasz przed sobą większe wymagania. Możesz, dajmy na to przetestować swój pomysł na biznes zaczynając działalność nierejestrowaną (np. w formie dropshippingu).

Sukcesy i postęp, który widzisz, dadzą Ci trwałą i niewyczerpaną motywację. A bez motywacji w pracy nie będzie miał sukcesów.

Zaczynasz zwracać uwagę na finanse osobiste, prawidłową organizację czasu czy lepszą organizację pracy. Widzisz, że wyniki są coraz lepsze. Naturalnie przełożeni też to zauważają.

Krok po kroku zbliżasz się do wymarzonego celu. Wystarczy, że zaufasz procesowi. 

Oczywiście, będą gorsze dni, nie uda się czegoś zrobisz, złamiesz się. Takie jest życie. Jednak zamiast załamywać ręce, wystarczy, że następnego dnia wrócisz na wybraną ścieżkę.

Jeśli szukasz motywacji do działania, to wyłącz filmiki z wystąpieniami motywacyjnymi i nie zawracaj sobie głowy memami i cytatami ze słynnych ludzi. Zrób wyjątek dla cytatów z Warrena Buffetta, on wie co mówi o prowadzeniu biznesu.

Postaw raczej na wewnętrzną niż zewnętrzną motywację. Zacznij działać, wygrywaj i podążaj, choćby małymi krokami, do celu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here